| soseta a întrebat:

Daca la examenul de capacitate iei nota mai mica de 4 ce se intampla?

2 răspunsuri:
| kattya96 a răspuns:

Se aduna media examenelor cu media 5-8 si pe urma se imparte la doi. Media care se obtine este media de admitere la liceu. In functie de ea vei fi repartajat. Daca nu ai o medie buna la examen ( care constituie jumatate din media ta de admitere) s-ar putea sa pici la un liceu prost sau foarte prost.
SUCCES LA EXAMEN SI EU AM EMOTII happy

| mykkki a răspuns:

Cred ca vorbesti de Evaluarea Nationala pentru elevii clasei a 8. Nu se intampla nimic se face media 5 -8 se aduna cu media de la Evaluarea Nationala.si cu media aceea intri la liceu.Nu te panica sunt licee in care poti sa intri si cu media 3. dar mai bine invata putin sa iei o dota mai mare deoarece nu este foarte greuwinking succes (si eu tot a 8 sunt)