| tataye6822 a întrebat:

Salut TPU, am niste presimtiri, Dumnezeu vrea sa imi dea un semn, am facut accident, aud pasi noaptea si nu doar eu si sora mea, simt fiori, au cazut lucruri si când pleacă parintii de langa mine si raman singura simt pe cineva langa mine. Simt un nod in gat. Tot ma ia gandul la moartea cuiva. Nu vreau sa ma gândesc dar este fixat in minte si numai la asta ma gândesc. Ma puteti ajuta? Se va intampla ceva?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Greu de inteles ce scrii tu aici.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! In primul rînd nu Dumnezeu i ti dă semne, nu el este vinovat pentru ce ți s-a intamplat, Dumnezeu nu ne incearca cu lucruri rele, in paginile Bibliei citim despre Dumnezeu ca este iubire, ca el ne iubeste si ca ne vrea binele, iar ceea ce se intampla acum cu tine este cauzat de cel rau de diavol, el diavolul vrea ca noi sa suferim si sa dăm vina pe Dumnezeu, chiar si aceasta pandemie de Covid nu este adusă de Dumnezeu, dar multi oameni il învinovatesc pe Dumnezeu, asa a vrut Dumnezeu sa ne pedepseasca zicea ieri un moș in autobuz, nu este deloc asa, iar faptul ca te gîndesti la moartea cuiva asta nu inseamna ca Dumnezeu te avertizeaza sau i ti da tie semne, tu trebuie sa te rogi lui Dumnezeu sa scapi de aceste frici, toti murim asta este clar, iar in zilele noastre si mai ales decind a venit pandemia, oamenii mor zilnic, roaga te cu voce tare lui Dumnezeu cand esti singură si cand auzi pași si lucruri cazind, presupun ca noaptea se intimplă asta nu? Ce varsta ai? Ca ziceai ceva de accident, tu ai masină? Si ai facut tu accident?

| tataye68222 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

14 ani sunt fata si a intrat o duba in noi dar nimeni nu a fost ranit, cat despre moarte este doar o frica de a mea si nu da D-zeu semne, mersi

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau, nu-i clar topicul scris de tine...
Ai facut accident si ai omorat pe cineva?
Sau doar visezi ca faci accident si auzi zgomote?

| tataye68222 a răspuns (pentru Violleta2022):

A intrat o duba in masina noastra si nimeni nu a fost ranit... Cat despre zgomote nu s-au mai auzit

| Violleta2022 a răspuns (pentru tataye68222):

Sanatate!

| Lukasssz a răspuns:

Mda,suferi clar de schizofrenie

| aditimus a răspuns:

Ai ramas cu urmari de la accident, poti sa detaliezi?

| tataye68222 a răspuns (pentru aditimus):

O frica mica, in schimb nu a fost ranit cineva si masina s-a reparat. A fost un impact cam mare si nu am realizat pana sa sara partile masinii, si nu imi mai aduc aminte bine lucrurile care s-au intamplat inaintea impactului cu vreo 1 minut

| aditimus a răspuns (pentru tataye68222):

Daca nu poti sa treci peste atunci incearca sa apelezi la un specialist.

| dinaprilie a răspuns:

Vreun eveniment in viata ta mai altfel de curand? Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| tudorvolcano a răspuns:

După starea care o ai, pare mai degrabă că diavolul îți dă târcoale, dacă ești înspăimântată și ți-e frică, sau s-ar putea să fie doar trauma accidentului care are urmări psihologice.

Cel mai bine este să nu bagi de seamă. Spovedește-te la un duhovnic bun, cu viață sfântă.