| Ionella2003 a întrebat:

Hei! Acum ceva devreme aveam gânduri negre mai bine zis gânduri ca as putea face rau cuiva ca as putea sa imi fac rau chiar mie am făcut și 2 atacuri de panică ușor ușor mi-am revenit dar tot mai exista ceva acolo. Familia mea de atunci nu ma mai lăsa sa petrec timp singura mereu aveam pe cineva langa mine. Practic gandurile reapar când rămân singură am o teamă de a rămâne singura, Cum sa fac sa ma obișnuiesc din nou sa stau singura? Eu înainte iubeam sa stau singura îmi găseam diferite activități ma simțeam bine în "compania mea ". Acum am o frică ca voi acționa asupra la ce gândesc și asta se întâmplă doar când rămân singură când am pe cineva langa mine gandurile dispar și nu mi se mai par atât de grave... Cum sa fac sa nu ma mai simt singură?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Frica asta tu ti o alimentezi, tu i ti bagi in cap ca i ti este frica, nu stim ce varsta ai dar daca ai peste 18 ani este cazul sa te analizezi cu seriozitate si sa vezi ce i ti provoaca teamă, numai viziona filme de groază daca cumva vizionai in trecut sau inca vizionezi, tu locuiesti singură sau cu parintii? Tu esti in poză? Ce varsta ai?

| Ionella2003 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Bună da eu sunt în poza, am 19 ani și da locuiesc cu părinți

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la psihiatru să-ți dea medicamente!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă aveai de gând să faci rău cuiva, nu e bine deloc!

| Ionella2003 explică (pentru anonim_4396):

Bineînțeles că eu nu voiam asta veneau gandurile fără ca eu sa vreau.

| 4evergentleman a răspuns:

Nu o sa actionezi, dar așa te fac sa simți acele gânduri, o făceai de mult indiferent de împrejurări.
Mergi la un medic psihiatru, nu ai alta varianta sau psiholog. Îmi sună a tulburare de personalitate chiar obsesiv compulsiva, borderline.