| ȚigariExpirate a întrebat:

As avea o intrebare cam ciudata.
Cand eram mic, ma intrebam cum de exist, pot controla corpul asta uman pe care il detin laughing
Si ce am facut de la inceputul lumii, simt ca as fi existat si inainte doar ca nu stiu.
Ma gandeam cum de exist si cu ce scop.
Simt ca nu existam pur si simplu ca asa a vrut natura. Si nu ma luati cu religile, vreau sa stiu stintific. Dau funda celui mai interesant raspuns!

7 răspunsuri:
| Theo94 a răspuns:

Sentimentele acelea ca esti special, ca ai existat si inainte sunt false si iti da falsa impresie ca esti mult mai mult (special important, etc.) decat esti in realitate, multi oameni au asemenea sentimente, existi pentru ca s-a intamplat pur si simplu, nu te-ai nascut cu un scop, iti faci unul pe parcurs, daca vrei, viata a aparut accidental, apoi s-a produs niste conditii propice pentru aparitia organismelor mai complexe sau a fost implicata cel putin o civilizatie extraterestra in aparitia vietii pe Pamant sau doar a omului.

| DovleacTurbat a răspuns:

Te simti mai "special"?

| ȚigariExpirate explică (pentru DovleacTurbat):

Da sa zicem ca ma simt mai special, dar nu in sensul ala. Simt ca am spirit si traiesc, am impresia ca am existat si inainte sa ma nasc undeva.

| Kinda a răspuns:

Salut iti recomand calea crediciosa asa cum spunea un mare filozof : " Daca crezi in Dumnezeu si nu exista nu ai de pierdut nimic, dar daca exista si tu nu ai crezut in el ai doar de pierdut " Plus ca semnele biblice care au fost scrise apar in prezent, repet nu stiu ce religie ai, dar iti recomand sa mergi la biserica la care te simti tu bine si nu te descuraja, vizioneaza videoclipurile cu predicile facute pe Youtube, iti recomand un individ pe nume " Vladimir Pustan" are mai multe subiecte care le vorbeste, si nu conteaza ce religie ai, dupa parerea mea, in biblie au fost semne care se simt in prezent, daca vrei mai multe informati sa imi scrii.

| Elena2106 a răspuns:

Esti un extraterestu

| DOD0512 a răspuns:

Existi pentru ca asa a fost sa fie, si scopul ti-l gasesti singur big grin, corpul uman il controlezi cu ajutorul nervilor, muschilor si oaselor laughing (cel putin asa cred eu, nu ma judeca) noi nu stim ce ai facut tu de la inceputul lumii, si faptul ca simti c ai mai existat inainte nu putem stii noi, pace in continuare

| SallyEMO a răspuns:

Asa eram si eu cand eram mica. Puneam tot feluri de intrebari de genul "de ce pot sa imi misc mina si piciorele si urechile nu" -_-. Daaaaaar nu vreau sa te iau cu religiile dar cand ai spus ca "simt ca as fi existat si inainte doar ca nu stiu" iti pot spune de ce.
Poate nu ma crezi dar se spune ca un om cand moare acel om devine din nou altul si asa se naste alt copil dar el nu stie ca el a fost in lumea cea lalta un alt om pentru ca ii este stearsa memoriea.Frate nu stiu cum sa-ti explic mai indetaliat pentru ca sincera sa fiu nu ma prea pricep la a explica lucruri. Eu sunt o fata dar cine stie poate in trecutul meu am fost un baiat (ar fi un cosmar ).