| Mocanu_Robert_1981 a întrebat:

cum scap de frica de intuneric si asa zisele ""fantome"(FARA PSHIHOLOG)laughing). Mereu cand ies afara am senzatia ca e cineva in spatele meu.De exemplu : Deschid camera mea si vreau sa ma duc la bucatarie,cand ajung la bucatarie parca aud niste zgomote... cand sa ma duc inapoi in camera cu viteza, deschid usa si simt o senzatie rece care imi cuprinde tot corpul ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Seigy a răspuns:

Deci fix asa am fost si eu dar in timp mi-a trecut de la sine, faza e ca tu te gandesti la asta si autosugestia din psihicul tau este mare in asa fel creiind frica aceasta inchipuita, incearca sa te distragi mereu cand ti se intampla asta, stai pe telefon porneste un televizor si sasa aceasta chestie nu e cu tratament happy trebuie doar sa nu te mai gandesti si sasa in timp scapi.

5 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Ai dreptate fara psiholog dar iti trebuie un psihiatru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia aia in spatele tau exista dar nu-ti poate face nimic.
Poti sa o ignori si te prefaci ca nu exista, poti sa o faci sa plece sau puteti sa conversati si te poate ajuta sa intelegi cate ceva despre lumea spiritelor.
Acum depinde de tine cat te tine cureaua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia o aspirina.esti racit si ai temperatura.in rest; intra in camera aprinde becul, si stinge-l apoi.stai asa in intunerec si asculta.vei auzimun caine afara,o pasare, apa trasa la un wc, o usa scartaind, ori deschizandu-se, o injuraturaa unui vecin.e un joc placut.asculti si incerci sa ghicesti ce se aude.si apoi pe intuneric, nu se schimba nimic, toate raman la locul lor.bezna este lmumina noptii, nimic alceva.si apoi pe intunerec nu te vede nimeni decat pisica.asa scapi de frica, incat o sa treci noaptea prin cimitir singur si n-o sa ai nici o teama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa ai ceva sasa la creier.Sasa ca esti un pic paranoic, cu teama ta nejustificata(plus cea de psiho).
Nu stiu ce inseamna "sasa" dar vad ca se ia fundita pentru ea/el, acel cuvant, expresie, greseala de tastare.

| catalina200153 a răspuns:

Salut, la mine a fost aceeasi prolema, insa de ceva timp am inceput sa nu atrag atentia la toate acestea, cu cit mai mult te dindesti la aceasta cu atit mai mult tu te ingrijorezi si crezi ca linga tine este o fantoma, care de fapt nici nu exista, si iti recomand sa nu privesti filmuri de groaza