| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,este cineva care a citit si terminat cartea:Mthos, Morsephrame The Handbook Of Shadows By William Wraithe,, am nevoie de ajutor, Facebook meu este Tudor Addii

7 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

William Wraithe. MTHOS. Cartea a fost scrisa ca o opera de fictiune complet desprinsa de realitate, fantastica, si a ajuns sa fie citita ca un ghid pentru a deveni... varcolac. Da frate. Nici macar vampir, nici zombie, direct varcolac. Iar acum se pare ca unii cred ca pot deveni varcolaci chiar si citind rezumatul facut de altii.

| NEsCaFfe a răspuns (pentru minrest):

?

| minrest a răspuns (pentru NEsCaFfe):

Scuze, NEs, era in lucru.

| NEsCaFfe a răspuns (pentru minrest):

Ce cred eu, e problema mea...

| minrest a răspuns:

Spune si tu Tudore, cerinta ta, ''a citit si terminat'', presupune o structura logica a cartii, cu niste concluzii in final extrase din continut, dar cartea asta contine incantatii, ritualuri, potiuni magice, asa zise secrete ale Golden Dawn, o societate de magicieni care a disparut de o suta de ani. Totul cu scopul de a-ti schimba forma. Din 2009 pana acum, ar trebui sa fie mii de varcolaci care au invatat din carte, si nici unul nu lasa nici o urma. E o simpla manie, dar mai ridicola decat multe altele.

| NEsCaFfe a răspuns (pentru minrest):

"totul de ati schimba forma", nu e numai atat, m-am saturat de corpul asta fragil de "om" care nu e capabil de nimic...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, de 2 ori chiar.