| Eduard223 a întrebat:

Stiu ca am o intrebare banala.Dar care a fost primul? Oul sau Gaina. Daca raspundeti explicati raspunsul va rog!

FUNDA!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
17 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Felicitări, ai aprobat un răspuns idiot!

| Ronald0 a răspuns (pentru NOname):

laughing)

| Hombre a răspuns (pentru NOname):

Nu un raspuns idiot ci un idiot.winking

| NOname a răspuns (pentru Hombre):

Ei, Hombre, şi un geniu poate avea uneori idei idioate (nu că aici ar fi cazul).

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

Hombre a răspuns (pentru Mădă0611, din greseala):
"(nu că aici ar fi cazul).'
Adevarat graiesti, dar ce ma oripileaza oareşicum, mai e si purtator de... oo.winking

Si oo-le ţapului meu de la turma de capre.winking

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

Mersi, Mădă. Încurcate-s oo-le câteodată...hee hee

| Hombre a răspuns (pentru Mădă0611):

Multumesc Mădă, vorba lui NoName mi s-a incurcat oo-le. De la "Prigat" de struguri fermentati.

mira
| mira a răspuns:

Intrebare fara raspuns.Un biolog evolutionist ar gasi un raspuns care insa nu l-ar multumi pe nespecialist.I-ar fi uneori si inaccesibil.

| Kaℓi a răspuns:

Of, nu din nou! sad

Si explicatia raspunsului: e intrebarea cea mai frecventa de pe TPU, si inca nu s-a stabilit nimic! e un suspans continuu...

| RAY a răspuns:

Nu a fost nici oul nici gaina, daca treceai pe la biologie stiai ca primele celule se clonau singure ca apoi sa apara gena y adica mascul care impreuna dau nastere unui nou adn, primi care au lasat oua au fost reptilele desigur poti intreba da prima reptila si raspunsul e o mutatie a facut ca acele animale sa lase oua

| Mădă0611 a răspuns:

Oul de dinozaur, apoi gaina, apoi oul de gaina.

| Hombre a răspuns (pentru Mădă0611):

"(nu că aici ar fi cazul).'
Adevarat graiesti, dar ce ma oripileaza oareşicum, mai e si purtator de... oo.winking

| Hombre a răspuns (pentru Mădă0611):

Si oo-le ţapului meu de la turma de capre.winking

| NOname a răspuns (pentru Hombre):

Eh, de în oo ar sta înţelepciunea...hee hee

| Hombre a răspuns (pentru NOname):

"Eh, de în oo ar sta înţelepciunea...hee hee"
Sigur ca nu, dar totusi pe acolo trece cromozomii.winking

| a3e6u9 a răspuns:

Păsările au evoluat din dinozauri. Evident, păsările și ouăle lor au evoluat în același timp, că doar nu-ți imaginezi că într-o perioadă păsările făceau ouă din care ieșeau dinozauri.

| BybyxBianca a răspuns:

Logic că găina happy oricum ai lua-o, în caz științific sau religios... ( evoluția sau creația) depinde de ceea ce ți se pare mai credibil