| Cryna_1976 a întrebat:

Care a fost primul gaina sau oul? Vreau raspunsul la aceasta intrebare...

9 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Tot cautam raspuns de mii de ani...
O sa dea si la stiri cand o sa-l gasim

| misterioaѕa a răspuns:

S-a gasit raspunsul la una dintre cele mai vechi intrebari filozofice.
Ce a fost prima data? Oul sau gaina?
Un filozof, un cercetator si un crescator de gaini au gasit impreuna raspunsul.
Cheia la aceasta intrebare este faptul ca materialul genteic la animale nu se schimba.Prin urmare gaina trebuia sa existe ca embrion in ou.
Profesorul John Brooksfiels, de la Universitatea Nottingham, a ajuns la concluzia ca din aceasta cauza organismul viu din coaja ar avea acelasi DNA ca si gaina in care s-a transfomrat.De accea primul lucru viu, care face parte din specia gainilor este oul.

Concluzia este ca mai intai a fost oul si apoi gaina.

| Jessica a răspuns:

Buna.
Gaina a fost prima pentru ca Dumnezeu a creat mai intai animalele, nu ouale.

| BadBoyCristy a răspuns:

Gaina, deoarece Dumnezeu a creat animale, nu oua.

| PinkSugar a răspuns:

Gaina

| ExistSiEuPeAici a răspuns:

Gainastraight face.

| stoenica2_9310 a răspuns:

Oul

| Adutzzza a răspuns:

Cand gainile conduceau lumea laughing

| adydragomir2001 a răspuns:

Gaina a fost prima nu oul. daca oul era primul cum mai se facea gaina din ou fara gaina?