| 88cosmi88 a întrebat:

Sa va pun o intrebare: Cine a fost prima data? Oul sau gaina? Explicati de ce. Fundita cina raspunde primul corect!

Răspuns Câştigător
| Serioux12 a răspuns:

Ce-a fost mai intai: oul sau gaina? Gaina, evident! Dupa secole de incertitudini si discutii filosofice, in sfarsit s-a aflat misterul celei mai controversate dileme din istoria animalelor - ce-a fost mai intai: oul sau gaina? Ei bine, cercetatorii britanici au ajuns la concluzia ca nu putea fi ou fara gaina, asa ca aceasta ghicitoare are de-acum inainte un raspuns: intai a fost gaina! Te intrebi cum au ajuns cercetatorii la aceasta concluzie? Simplu: au descoperit ca oul nu putea exista decat in interiorul gainii. O proteina, numita ovocledidin-17 sau OC-17 - actioneaza ca un catalizator in dezvoltarea rapida a coajei oului. Coaja este esentiala pentru ca embrionul sa se dezvolte.

6 răspunsuri:
| MeGustaaaaa a răspuns:

Andreyu se pare ca profesoara sau profesorul tau de biologie nu e foarte inteligent!

| anyia a răspuns:

Sa-ti dau un raspuns: Cine[care are peste 2 ani] se mai intreaba asta? Idiotii sau imbecilii? Nu stiu insa de ce. Daca reusesti sa dormi fara sa afli raspunsul, iti trimit fundita prin posta chiar maine la prima ora!

| NIMENII a răspuns:

Gaina! De ce? Pt ca a fost creata de Dumnezeu!

| BMW200 a răspuns:

Este o intrebare fara raspuns

| lolam a răspuns:

Sau.De-aia.

| andreeyu a răspuns:

Oul
am invatat la bio