| alinnephilim a întrebat:

Salut, trec clasa a 11a ( mate - info intensiv engleza). Credeti ca mi-ar trebui meditatori daca vreau sa ajung de 10 la mate, fizica si engleza sau doar munca zi de zi? ( vreau sa avansez repede ). Scuzati categoria nu stiu daca se potriveste intrebarea da la aceasta categorie stiu ca dau de oameni cu raspunsuri mai bogate tongue.

Răspuns Câştigător
| bamse a răspuns:

Inca un sfat. Intreaba-ti profesorii din cand in cand : La ce se aplica practic aceasta teorema, problema etc. Incearca sa intelegi unde ai nevoie practic de matematica. Si o sa vezi ca si in chimie si in fizica, si in multe alte domenii ai nevoie de matematica. Dar, sa intelegi si practic

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

În primul rând, trebuie să muncești tu, foarte perseverent!

| bamse a răspuns:

Da ai nevoie, insa nu intotdeauna a fi de 10 iti foloseste.

Trebuie sa ai cap matematic, sa iti placa si sa intelegi matematica. Sa nu te bazezi numai pe memorie. Ori profesorii din ziua de azi, pe asta se bazeaza.

Sfatul meu este sa te meditezi cu un profesotr ales cu grija si daca simti ca nu iti place sa il schimbi si tot asa pana gasesti unul care sa te faca sa intelegi.

| Laura a răspuns:

Nu. Suficient de bogat răspunsul?batting eyelashes

| LastChance a răspuns:

Eşi în situaţia mea, mă refer la clasă. Trec şi eu a 11a Mate info internsiv engleză. În rest nu, nu vreau notele alea, nu am ce face cu elelaughing
Totuşi, cred că poţi ajunge la performanţele alea şi fără un meditator.

| Teiu a răspuns:

Cu meditator sau fara, tot singur inveti. cand iei meditatii nu invata profesorul pentru tine. el numai te indruma. trebuie numai sa vrei ca sa atingi anumite performante. fii mai interesat in ore si daca nu iti este clar ceva, nu te sfii sa intrebi. profesorii apreciaza asta. si, daca tii neaparat, poti cere profesorului probleme in plus pentru a rezolva acasa. in felul asta inveti mai repede si castigi si simpatia profesorului. si sa nu uitam ca ramai cu banii pe care i-ai fi dat pe meditatii. totusi, daca nu "esti facut" pentru matematica, efortul depus va fi foarte mare. dar stai chill: nimic nu e imposibil. bafta!

| OriGinal_4501 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui meditatii 1 data pe saptamana restul invatat deoarece tu inveti dar daca nu stii ceva pe cine te bazexi in cazul asta daca te duci 1 data pe saptamana cam 2 ore il rogi sa iti explice ce nu ai inteles si acasa mai faci cateva studii despre ce tia explicat pentru a nu uita insa ''Basme'' are dreptate ''orice se face daca tie iti place'' ca daca nu iti pplace mate sau fizica nu o sa le inveti pentru ca iti impui sa iti place ce nu iti place si atunci nu e bine funda?