| Kreisegger a întrebat:

Cum sa imi fac banii mei, as putea sa lucrez de acasa pe internet? Ceva site-uri pe care as putea face banii.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Poți lucra de acasă dar trebuie sa știi sa faci ceva, acel ceva pentru care alții sunt dispuși sa plătească.
Fie design, logo-uri și animații pentru site-uri web, fie site-uri web de la zero, coloana sonora pentru diferite reclame la emisiuni radio-tv locale, iar dacă știi programare, ai buzunarul asigurat.
Deasemenea, un venit substanțial îl poți obține activând în domeniul foto, dar aici ai nevoie de investiții destul de serioase. O alta varianta, dacă ai umor, sau talent muzical peste medie, ar fi un simplu canal de Youtube, unde sa postezi săptămânal. Funcție de calitatea materialului urcat, și reclama pe care i-o faci, vor veni și bănuții.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde in ce esti expert!
Site-uri precum freelancer.com sau upwork sunt foarte cunoscute pentru profesionisti, unde iti faci cont, scrii acolo ce experinta ai si la ce esti foarte bun si ti se ofera de munca, pe proiecte. Cel mare ofera de munca, depune si banii care sunt tinuti de administratia forumului, pana la momentulcand tu ai terminat proiectul si este verificat de firma care te angajeaza. daca clientul este multumit cu ceea ce ai lucrat, spune administratie sa te plateasca si iti da un punctaj care spune despre tine cat esti de bun.

| anonimg a răspuns:

Poti sa cauti "muncă la domiciliu"; dar nu stiu cât de serioasa ar fi treaba.
Cel mai bine cauti pe olx sau în ziarele locale.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Cauta si pe google.ro poate gasesti ceva in domeniu.