| Inferno a întrebat:

Se pare ca "libera exprimare" a ajuns un pretext pentru a debita ineptii. Voi ce intelegeti prin libera exprimare?

Răspuns Câştigător
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Variaza in functie de capacitatea omului de a intelege cat mai mult ce este de fapt realitatea, concentrarea lui asupra unui anumit subiect, factorii negativi si pozitivi ce ii infuenteaza perspectiva asupra realitatii noastre, subconstientul germinat de nimicuri, sau putem lua si partea pozitiva...totul este relativ...

Debitand aberatii, oamenii se remarca in lume prin ceva...prostie...prostie la superlativ.

13 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Și acele inepții sunt utile, nu crezi? De asemenea, cine judecă dacă acele lucruri sunt inepții sau nu sunt? Adică dacă spun eu acum un lucru despre dragoste, prietenie adevărată și alte chestii, tu ai putea oricând să spui că sunt niște inepții, deși mulți probabil ar fi de acord cu mine. Multe lucruri nu acceptă un adevăr universal, ci doar unul subiectiv. Eu cred că libera exprimare e doar posibilitatea de a îi da oricui ocazia să-și spună gândurile, iar de noi depinde dacă vom considera acele gânduri inepții sau nu. De asemenea, cred că e un mod de a ne lărgi orizonturile, nimeni nu ar înainta dacă toți s-ar pune de acord cu o anumită idee și ar rămâne la ea.

| shadovv a răspuns:

Dreptul de a te exprima. Atentie: nu "a exprima" ci "a te exprima"!

| Shammal a răspuns:

Sa spui cea ce simti fara a fi constrans intr-un anumit fel; libertatea de exprimare aduce cu ea si libertatea de ascultare, observ ca asculti debitari ce nu-ti plac, idea e: "de ce faci asta?"

| 4b a răspuns:

Libertate in propria exprimare, fara teama ca X imi da in cap...da' cum nu-i asa, merem inainte cu debitatiilaughing
Salut...

| eliaclodia a răspuns:

Libera exprimare cred ca inseamna sa transmiti ganduri si sentimente fara frica. Si numai un pic de frica, adrenalina a spus fugi, deci iese exprimarea fugii, e si asta o forma de libertate, dar altfel.

| WhatheWow a răspuns:

Libera exprimare nu inseamna sa-ti exprimi gindurile ci sa ai curajul sa le impartasesti!

| dragos9234 a răspuns:

Exprimarea libera a gandurilor.
Deci da, poate fi considerata drept pretext pentru a spune numai tampenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca astia suntem, asa debitam. Scuze mai, dar nu toata lumea debiteaza numai dupa Einstein, Hawkings, Higgs, Coanda, Tesla si altii. Restul sunt un pic mai originali. Ca le nimeresc sau nu, habar n-am, oricum tind sa-I apreciez mai mult.

| Inferno explică (pentru anonim_4396):

Ai noroc ca-mi esti simpatic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Inferno):

Hi hi! My sentiments exactly happy.
Iar imi zici ca sunt barbat sad. Stiu sigur ca nu sunt happy. La asta sa nu-mi mai ceri dovezi ca vezi tu ce-ti iei pe spinare de la o fata happy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Inferno):

Stai linistit omule ca nu ma dau la tine. Am glumit! happy

| Inferno explică (pentru anonim_4396):

Lol... cred ca pot constientiza si eu ca ai glumit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing s-au gasit altii mai destepti ca tine si te enerveaza? laughing