| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Se pare ca unii crestini nu au dreptul la libera exprimare, dar nici nu lasa pe altii sa vorbeasca.Cum se numeste tipul asta de crestinism?

14 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Toti ar trebui sa aiba libertate de exprimare, pentru ca asa ne-a creat Dumnezeu. Daca Dumnezeu ne-a dat acest drep, oamenii nu au dreptul sa ni-o ia.

| AlexeHellsing a răspuns:

Cred că aici putem vorbi de o poziție socială.

| C0nstantin a răspuns:

Ce libera exprimare vrei de la ei? Nu vezi ca numai cu biblia ii vezi in gura toata ziua. Orice parere trebuie sustinuta cu biblia ca altfel nu se poate.

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Demonul cu doua chipuri-pe o parte e crestin pe cealalta parte e un om care indiferent daca minte sau nu are dovezi trebuie sa faca orice sa isi tine in fru religia.

| Ferenin a răspuns:

Pai esti liber sa-i spui cum vrei. daca te incalzeste cu ceva. oricum cand ai pus problema ne-am dat seama ca nu esti crestim.si trenuia stiut.heeeeiii? ateiiiii? cioran nu e crestin si vrea sa se stie.e very important for him.comprende? luzers?

| BeyondTheDarkSun explică (pentru Ferenin):

Intrebarea asta era o aluzie la crestini, fiindca au raportat o intrebare (acum e stearsa) fara un motiv intemeiat.Si chiar nu era nevoie sa fie stearsa.In plus era la categoria Stiinta si Filosofie!

| iHateStrike a răspuns:

Prostie.

| emi1998 a răspuns:

Cretinism

| makeitWOW a răspuns:

Crestinism modern laughing