| Meme10Memu a întrebat:

Se stie ca omul are 46 de cromozomi in timp ce maimutele au 48 de cromozomi. Unde e veriga lipsa cu 47 de cromozomi?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Intrebarea asta ar trebui pusa la "Amuzante". Maimutele sunt obisnuite sa fure; si cred ca vreuna din ele a fugit cu un cromozom. happy

2 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Dureros este faptul ca cei cu sindromul Down au 47 de cromozomi.

| Meme10Memu explică (pentru TamplaruAnisoara):

Acolo e vorba de o afectiune si nu de o alta specie. Plus ca selectia naturala e contra celor cu sindrom down.