| richarddawkins a întrebat:

Se stie ca toate descoperiile facute au demonstrat faptul ca sunt rationale si logice, daca universul a explodat in mod haotic de ce e rational? de ce trebuie o explicatie sa fie rationala daca a aparut in urma unei explozie haotice?

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

Pai cum poate fi logic si rational ca un peste sa traiasca pe uscat? Logica noastra despre el nu s-a nascut in urma naturalului?

| richarddawkins explică (pentru harciog):

Ai dreptate noi i-am dat un sens rational, pe uscat nu poate trai

4 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Cred ca asta explica foarte bine ca rationalul s-a nascut sub influienta naturalului.

| 4b a răspuns:

Nu chiar toate descoperirile facute au demonstrat faptul ca sunt rationale si logicewinking