| Yosefin a întrebat:

Se zice ca vine al 3 -lea razboi mondial? Lamuriti-ma si pe mine. Sunt multe conflicte si razboaie e greu sa-mi dau seama ce se petrece.

Pe scurt sau niste surse m-ar ajuta sa inteleg. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Nu e ceva bătut în cuie, dar da se prea poate. Trump amenință Coreea de Nord cu un atac nucleare deci există tensiuni politice între Coreea și America, similare cu cele din Războiul Rece, încet încet datorită tot mai mult a grupăriilor politice obscurantiste care sunt pe aceea undă cu Trump i-au cu asalt Europa (vezi Erdogan în Turcia, și Orban în Ungaria), acum francezi își aleg un nou președinte și dacă iese Marine Le Pen la putere ar fi echivalent cu ce s-ar fi întâmplat în România dacă defunctul politician Vadim Tutor ar fi fost președinte, iar asta înseamnă că Europa ar fi destabilizată, ceea ce ar produce tensiuni interne și ar însemna un dezastru catastrofal. Dacă UE cade democrație numai are mult de trăit, tot mai multe măsuri populiste sunt luat ampulea iar consecințele nu sunt deloc luat în serios (vezi Brexit-ul și președenția lui Donald Trump). Îți dai seama că practic Europa pe cale să asiste la renașterea fascismului, pentru că indivizi dubioși cu mentalități totalitare sunt suținut de prostime. Dacă lucruriile continuă tot așa viitorul planetei va fi sumbru, o singură bombă nuclară lansată unde trebuie va distruge jumate din planeta, pare-se că ISIS și-a împlinit scopul, dacă voiau ca musulmani să fie atat de urâți și politica tolerantă de stângă să fie abolită în favorea unor fanatici la fel de mari ca ei. Ca atare?
We wait the Hell to come on the Earth.

4 răspunsuri:
| Darkmagic a răspuns:

Nu o sa fie niciun "al treilea razboi mondiat", dar va fi o lupta pentru pace, de n-o sa ramana piatra pe piatra. big grin

| DovleacTurbat a răspuns:

Nimic nu mai e sigur. Adica doar 1 singur lucru e sigur: Se vrea depopularea Terrei, suntem deja prea multi. Ce-i Isis in fata NATO? E de ajuns sa-si trimita America jumate din "specialisti" dupa ei si in 2 ore-s pa. Dar e mai bine cand intra cate un tâmpit cu tiru si omoara 40-50. Se mai creeaza in laboratoare cate o boala, un atac terorist, o atentie, o maslina aia e laughing. Ne raresc.

| Ryss a răspuns:

Da, se zice că vine al III-lea Război Mondial.
Dar, să fim seriosi, cine crede?
Au zis şi că pe 19 aprilie o să fie şi sfârșitul lumii.
Ei nu au de unde să ştie ce se întâmplă.
Doar Dumnezeu ştie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ryss):

Atunci zi-i lui Yehova sa opreasca moartea crestinilor din Siria.