| MagicSmile7 a întrebat:

"Spiritul se defineste definind lumea"(Cristian Moraru)Sunteti de acord cu afirmatia data? De ce? Cum definiti lumea?

5 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Spiritul asta cuprinde trairi sufletesti, valori intelectuala, culturale etc., mai pe scurt, tot ceea ce este imaterial. Faptul ca-ti dai cu parerea despre ceea ce inseamna lumea pentru tine, iti da in vileag propriul spirit. Cred ca la asta se referea Moraru, doar cred...

| wales a răspuns:

Spirit inseamna duh, iar duhul este viu doar in prezenta Lui Dumnezeu, un om care hotaraste sa traiasca in afara voii Lui Dumnezeu poate stinge duhul din el:
'' Nu stingeti Duhul.'' (1Tes.5:19).

| Skylar a răspuns:

Sa presupunem ca spiritul este o forma de energie...atunci daca teoria string-urilor este corecta, spiritul fiind energie si lumea la fel rezulta ca sunt doua lucruri oarecum asemanatoare.
Sunt de acord dar nu in totalitate

| play4girls a răspuns:

Care lume!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca Cristian crede depre spirit ca este un factor ideal al existentei sunt de acord cu el