| Aicilef a întrebat:

Spuneti-mi si mie prin exemple concrete(daca se poate prin o trasatura pozitiva si una negativa la fiecare tip de temperament) care este interdependenta dintre temperament si caracter! Astept raspuns in cel mai scurt timp.

Răspuns Câştigător
| ary a răspuns:

Cu temperamentul te nasti (sangvinic, flegmatic, melancolic si coleric), in schimb caracterul ti-l formezi, calitatea de fiinta sociala a omului ( atitudinea fata de sine insusi sau atitudinea fata de ceilalti, motivele), etc.

2 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Deschide o carte de psihologie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cam asa; cat din influenta mea asupra ta este rezultatul influentei tale asupra mea?