| denixa a întrebat:

Stie careva daca exista viata dupa moarte?

21 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Da, un vecin de-al meu a venit aseara pe la mine de dincolo si stand la taclale mi-a spus ca si pe acolo e criza, ultimele explozii solare le-a parlit verdeata vesnica.

| mihaibrasov a răspuns:

Da, exista. Certitudinea e atunci cand morihappy

| MeScorpion a răspuns:

La ce te-ar ajuta daca ai sti raspunsu la intrebarea asta? Probabil te-ai aseza frumos pe canapea la telenovela preferata cu 1 kg de ciocolata si ai astepta vacanta de pe lumea cealalta.
Iar daca ti-as spune ca nu exista ce ai face? Te-ai panica probabil. Carpe diem.

| DorelSudoru a răspuns:

laughingImi place cum te-ai exprimat...Stii expresia "a te ridica la cer"laughing Ia incerca poate te duci in railaughing

| Paulla a răspuns:

Nimeni nu poate afirma ca ar exista, pentru ca nimeni nu a murit și apoi a reînviat. Unora așa le place să creadă, alții cred din cauza religiei. Cert este că nu sunt dovezi care sa susțină faptul că exista viața după moarte, dar nici contrariul. Mai bine îți trăiești viața ca și cum mâine ai muri, nu te amăgi singur/ă ca ai să trăiești o eternitate pe lângă un zeu.

| mgtow a răspuns:

Stie doar dumnezeu asa ceva si noi nu avem de unde stii daca vom vedea rai sau iad, cand ne suna ceasul mortii o sa vedem ce va fi.

| Pomar a răspuns:

Pai sunt fericit sa te anunt ca sigur vei afla raspunsul la aceasta intrebare; desi nimeni nu il stie toti il afla, l-au aflat si il vor afla in continuare.Deci singurul mod de a afla este sa iti traiesti viata cum vrei tu si el va veni la tine sigur.Sau daca "Mori de curiozitate" poti accelera tu procesul si sa te sinucizi, dar nu iti recomand happy

| fabiola a răspuns:

Priveste viata ca pe un dar iar pe cea de dincolo ca pe un bonus!

| Borgir a răspuns:

Cand ma voi intoarce de acolo cu siguranta am sa-ti raspund laughing

| FuckOnCocaine a răspuns:

Sper să am net și după ce-o să mor, ca să-ți pot zice, nu de alta.

| solumaam a răspuns:

Pai cum...tu nu stii?
Nu ai trecut pana acum Stixu-l laughing
Exista bineanteles: raiul si iadul!
In rai este monotonie si plictiseala si totul alb, iar in iad este raiul adevarat laughing gagici, bautura, distractii laughing)

| VladSilviu a răspuns:

Am un prieten care a fost in coma, era la 1 pas de moarte, in sfarsit medicii lau stabilizat sa facut bine... am zis sa merg cu el la un suc sai mai treaca suferinta la care el a inceput sa-mi spuna:
Uite. nu stiu daca ma crezi dar iti spun in timpul acela cand eram in coma am visat o lumina foarte mare apoi m-am trezit din coma.
Cum am mai spus si in celelalte raspunsuri ale mele, e decizia ta sa crezi chiar daca pare putin iesit din comun, e alegerea tawinking
Succes!

| Anet a răspuns:

BlueButterfly in primul rand tin sa te anunt ca in prezent exista o multime de variante de Biblii si toate sunt diferite,ceea pe care o stii tu fiind aleasa printr-o conventie a bisericilor(daca ai citit-o bineinteles),iar in al doilea rand ateii nu sunt prosti,chiar din contra sunt persoane rationale care prefera sa creada in stiintza,in ceea ce poate fi dovedit,nu in niste relatari care nu pot fi confirmate,fiecare are dreptul sa creada in ceea ce vrea sau sa nu creada asa ca mai usor cu afirmatiile de genul celei anterioare; denixa dupa parerea mea nu exista viata dupa moarte,toata chestia asta e o nascocire a oamenilor care pur si simplu nu vor sa admita ca la un moment dat vor muri si incearca sa gaseasca pretexte care sa le "indulceasca" oarecum ideea mortii considerand ca vor renaste intr-o noua dimensiune, sau ca se vor reincarna, etc.

| Neah a răspuns:

Citeste in Bilbie
Logic ca acum ateii o sa sara cu stupidu' si o sa zica ca asa ceva nu exista pentru ca ateii sunt niste PROSTI, ei au "propria opinie" care a rasarit de undeva din partea dorsala, ei cred ca Biblia e asa, facuta, o carte groasa, doar ca sa atragi atentia, ei se cred aia care stiu tot, ca nu exista viata dupa moarte, bla bla, pe mine ma enerveaza astfel de persoane de aceea si eu am o prietena care e ateu si na...in fine

| Neah a răspuns:

Draga Anet, nimeni nu a trait cat pamantul acesta ca sa zica ca Big-Bangul s-a format, de unde sa stie ei? E doar o teorie tampita pe care ateii si-o tin pe ale lor, si nu sunt deloc rationale, sunt niste prosti, care cred in.defapt.in fine, o sa le para rau dupa moarte, nu ma mai chinui sa scriu degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce crezi tu ca este viata.trairea in pacat este moarte.este o robie.esti rob al patimilor tale,pe care le practici in numele libertatii personale,si rob al mortii,moartea fiind plata pacatului. daca esti mort pentru pacat,si viu pentru o viata curata plina de virtuti, vei trai vesnic, nu doar 60-70 de ani.

| AlExXx_2852 a răspuns:

Las ia si asteapta daca te mai duci.a biserica mai afli ca raiul e ca pe pamant, in fn, afli tu dupa ce mori big grinfunabig grin

| punkgirl99 a răspuns:

Asta nu poate nimeni stii. Daca cresi in Dumnexeu atunci eu cred ca dalaughinglaughinglaughing mNujthinking

| catalinutzza1999 a răspuns:

Doar in filme nu suntem intr-o telenovele nu poate fi viaata dupa moarte
trezeste-te!

| RazvanIce a răspuns:

Exista o contradictie in intrebarea ta. Moartea este finalul vietii... Cum poate exista CEVA dupa FINALUL_ACELUI_CEVA? Pai e moarte sau ce facem aici? (Analog: Poi ori suntem golani ori nu mai suntem?)