| iEmonel a întrebat:

Exista viata inainte de viata? [ ca daca tot exista viata dupa moarte de ce nu ar fi si inainte? ( acum sa presupunem ca exista viata dupa moarte ) ]

3 răspunsuri:
| Bunicul62 a răspuns:

Pe axa ox de la 0--la infinit inainte de 1 exista 1 daca zici ca da, asa este cum zici tu.

| sema a răspuns:

Sigur ca da. Daca accepti teoria reincarnari, rezulta ca dupa moarte, treci in viata intermediara pana la o noua nastere.
Deci este in acelasi timp si viata dupa moartea unei existente pe care ai trait-o pe pamant si viata inainte de a incepe o alta existenta.
Logic, nu?

| BlueOctober a răspuns (pentru sema):

Mai logic de atat nu se poate