| Geanin a întrebat:

Stie cineva ce reprezinta patratelele alea clorate de pe ambalaje alimentelor?

http://i.imgur.com/MrcnCTN.jpg

8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Mesaje codate de la extraterestri.

| KamaSutra a răspuns:

Nimic

| AirănMeidăn a răspuns:

faina camasa

| RareşTPUro a răspuns:

Nu cred ca reprezinta nimica. Doar un simplu model.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Seamana cu un test de imprimanta.
Probabil ca isi dau seama mai rapid daca imprimanta are probleme de imprimare in timpul procesului de productie.
Fara test este mai dificil sa iti dai seama daca un cap de o anumita culoare este infundat partial.

| MissADEEL a răspuns:

Pătrățelele acelea reprezintă culorile folosite pentru realizarea ambalajului, imprimate.

| Geanin explică (pentru MissADEEL):

Si eu ma gandeam la asta odata, pentru ca aveau culori ca ale ambalajului.
Dar care este scopul? Cu ce ajuta asta?

| MissADEEL a răspuns (pentru Geanin):

De asta nu știu, poate vor să se asigure că sunt aceleași culori, în cazul în care ar apărea o culoare diferită sesizându-se că e ceva în neregulă. Sunt culori redate de către matricea imprimantei.