| Andreeaa01 a întrebat:

Ce reprezinta pentru voi? http://i.imgur.com/sd1bwsz.jpg?

Răspuns Câştigător
| Sociopat a răspuns:

Caderea in pacat. Ala din spate e Iisus si simbolizeaza credinta. Cand pacatuiesti, iti suprimezi, treptat, credinta pana la punctul in care nu mai e si cazi prada demonilor si cu cat pacatuiesti mai mult cu atat demonul e mai mare? Oh, continuare pentru imaginea asta. Tipul continua sa se drogheze iar Iisus se degradeaza pana la punctul in care moare(asta simbolizand moartea credintei). Apoi apare un sarpe mic care devine din ce in ce mai mare pana devine una cu tipul. In stadiul final ar putea fi un sarpe mare care il tine strans pe pacatos. Sarpele simbolizand pacatul iar tipul fiind tolerat de sarpe ar insemna ca tipul e atat de pacatos incat sarpele(pacatul) se simte in largul lui in prezenta pacatosului.
Abureli.

8 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Nu stiu... ma intriga si serie in acelasi timp... Inseamna totul si nimic.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Nimic.

| Mieeez666 a răspuns:

O...chestie...

| doreal a răspuns:

Cred ca cel imbracat in alb constiinta celui care fumeaza. Are legatura cu religia.

Cred...

| Armenianeek a răspuns:

Basescu i-o trage lu' Ponta pe la spate.

| anonyymuusss a răspuns:

Mă cutremură!

| ionelallllaa a răspuns:

Nimic

| Andreeaa01 explică (pentru ionelallllaa):

Extrapoleaza si tu, nu iti mai ingusta viziunea