| hkr a întrebat:

Stie cineva daca meseria de programator necesita facultate? si daca se castiga bine ca programator.mersi!

Răspuns Câştigător
| Fizy93 a răspuns:

Daca esti PROFESIONIST iti garantez ca o sa iti afli si fara facultate ca sunt putin cunoscatori in domeniul respectiv, dar daca esti de nivel mediu nu te ia fara facultate si ceva studii.

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

O adevărată știință și filosofie...

| hkr explică (pentru NOname):

Macar mi-au raspuns repede. :p

| eugenl a răspuns (pentru NOname):

Stiinta este, dar filozofie nu prea, matematica si electronica

| NOname a răspuns (pentru eugenl):

Eram ironică.
Este o întrebare simplă, care își putea găsi răspunsul și pe Google foarte ușor și care nu prea avea ce să caute la această categorie. Dar bine că măcar și-a găsit rezolvarea...

| hkr explică (pentru NOname):

Daca voiam sa caut pe google cautam, dar am vrut parerea altora.

| eugenl a răspuns (pentru NOname):

Mi-am dat seama. Faci cam mare valva pe aici pe TPU. Vad ca stii destule din toate domeniile, dar in ce domeniu lucrezi?

| NOname a răspuns (pentru hkr):

Părerea legată de un subiect ca acesta o ceri la "Conversații" sau "Carieră", nu la o categorie serioasă și respectabilă (aproape singură care a rămas), cum e "Știință/Filosofie".
Dacă toți ar veni cu problemele sale de zi cu zi aici, îți dai seama ce s-ar alege de ea?

Respectă categoriile pe viitor, te rog! Este spre binele tău și al site-ului.
Mulțumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-o-ncolo de facultate, ca nu tine de foame laughing Daca esti inteligent, poti castiga bani frumosi ca programator.

| KanameKuran a răspuns:

Da se castiga foarte bine.Inchipuieti ca te angajezi la EA si faci un joc alaturi de 1000 de colegi, jocul sa zicem ca e gta 6, na 1% din fiecare joc vandut e salarul tau, adica 4.000-10.000 de euro pe luna.
Si parca exista si facultate de informatica.Nu mai stiu sigur, dar e o meserie foarte banoasa.

| eugenl a răspuns (pentru KanameKuran):

Jocul ala nu necesita doar programare, mai are si grafica