| RAY a întrebat:

Stiintific vorbind am putea exista fara a avea un corp?

8 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In teorie da, dar cum am mai spus daca printr-o minune reusesti sa te conservi, e inutil deoarece nu vei putea interactiona in niciun fel cu materia nu vei putea vedea/auzi/mirosi/simti s.a.m.d. Ideea e ca ai fi doar o masa de energie vie, ceva inutil deoarece nu ai putea intreprinde nicio actiune doar ai exista.

| kteichd a răspuns:

Nu, doar religios.

| товарищ a răspuns:

Depinde. Aerul exista, dar nu are un corp... pe care sa-l vedem...

| Djnicnr a răspuns:

Stiintific nu! Si nici din punct de vedere religios! Pentru a exista un spirit se spune ca trebuie mai intai sa moara trupul, deci fara trup, nu exista nici spirit!

| bubuuu2349 a răspuns:

Nu, nu am putea exista, fiindca omul este creat de Dumnezeu ca fiind din 2 parti : suflet si trup. Aici pe pamant nu pot fi separate.

| Risitaru_Cosmin_1999 a răspuns:

Pai,stiintific vorbind, nu.E o prostie sa crezi asa ceva.Deci nu te gandi la asta, caci daca n-ai exista, ai mai fi realizat ceva.

| RAY explică (pentru Risitaru_Cosmin_1999):

Prostie era sa crezi acuma o suta de ani ca daca scrii pe ceva din plastic va aparea pe ecran culmea e ca apare sau pe o sticla imagini