| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva de unde pot cumpara cursuri cu CD-uri in limba coreeana? Sau stiti daca se poate invata aceasta limba de unul singur acasa? Si daca exista cursuri in Cluj in afara facultatii? Dau funda pentru cele mai bune raspunsurii. Multumesc.

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Cei din Coreea de Nord tipăreau o revistă în limba rămână, și o trimiteau gratuit pe la diverși oameni din România.
Nu exclud că ei au și cursuri de învățat coreeana, în limba română.
Oricum au cursuri de învățat coreeana în engleză, franceză, rusă și spaniolă.
Poți să îi abordezi ulterior și pe cei de la Ambasada Coreii de Sud, dar nu simultan, că ăștea poate vorbesc între ei. Că la ei acasă se ceartă este o treabă dar în România se pot simții apropiați unii de alții.