| AvalohAlyn a întrebat:

Sunt super fericit.Deci zilele astea m-am spovedit, m-am impartasit, am fost la moastele Sf.Nectarie,cunoasteti pe Sf.Nectarie? Asa si am fost si ma simt mai bineee super bine, cautam duhovnic si mi-am gasit, aveam deznadejde ca nu voi gasi unul, pot sa spun ca tot ce m-a rugat s-a indeplinit.MULTUMESC mult tuturor care m-au ajutat aici pe TPU Numai bine! Exista Dumnezeu! Mi-a demonstrat de cand m-am nascut si pana acum. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Ma bucur enorm de mult pentru tine. Dumnezeu raspunde la rugaciuni! Si eu m-am rugat pentru tine,si drept dovada ca Dumnezeu raspunde la rugaciuni, uite, esti mult mai bine.

40 răspunsuri:
| Necrophagist a răspuns:

Si eu care credeam ca e ceva bun de capul tau.

| mona a răspuns:

Bravo tie, ca tine mai rar...sa fi fericit toata viata si sa crezi in continuare in d-zeu

| Radu1 a răspuns:

Tare rolling eyes

| Happy_1550 a răspuns:

2 solutiii : ori esti suppppppppppper bisericoasa ori e adevarat. Dumnezeu face multe minuni pe care noi nici nu le vedem uneori ( citat profa mea de religie). In cazul acesta te cred pentru. ca, cred in Dumnezeu, dar altii te vor credea nebuna. Scz pentru chestia cu nebunia. fundita?

| AvalohAlyn explică:

Super bisericos? Nu imi place si fotbalul si toate cele.happy

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Io zic să dai banii pe ceva mai folositor, nu pe iarbă...

| AvalohAlyn explică:

De ce sa ma creada nebun? Nu mi-e rusine cu asa ceva. Uitati-va la intrebarile mele daca credeti ca sunt super bisericoshappy

Apache
| Apache a răspuns:

@ÉrotiqueConseils
mi-ai luat vorba din gura...

| AvalohAlyn explică:

Am primit cateva raspunsuri de-al de astia care se cred super inteligenti si n-au pic de inima.Nu ajuta deloc.Chiar si daca esti ateu.Pfff.Auzi,cica credeam ca e ceva de capul tau.Pai e.Sa stiti ca e.happySi asta se vede din intrebarile melehappy

| AvalohAlyn explică:

Scuzati,dar m-am suparat putin.

| Klepto a răspuns:

Cum ii zice? Sf. Nectarie? sigur nu-i Nectarina?
Eu acum stau de vorba cu Sf. Zeama de pruna si ma duhovniceste el, cum nimeni nu poate.
Felicitari te minti singur, adica l-ai gasit pe Dumnezeu, ce parere am? N-ai vrea sa auzi parerea mea.
Inteleg ca esti credincios si tot tacamul, dar de ce crestinii au gura mare si trambiteaza ca L-au gasit si le-au fost indeplinite dorintele.
Fac aceeasi treaba cu tine ca si cu Ema, daca n-am dreptate si exista Rai si Iad, promit ca din cazan o sa-ti fac din mana si o sa fac semnul ala cu capul plecat gen: "I was wrong and you were right", dar daca eu am dreptate si nu exista Rai si Iad, iti tarasti scheletul pana la mine si-mi spui c-am avut dreptate?

| Malphas a răspuns:

Serios vorbind, cred că e vorba doar de auto-sugestie...

| Necrophagist a răspuns:

Alan,nu mă refeream că ce ai scris tu e de rău,şi eu am trecut,încă mai trec prin asta dar mă gândesc că ar trebui să fii mai intim, unele lucruri sunt mai sacre dacă nu sunt împărţite-n public, mai ales într-un astfel de public...

| Hombre a răspuns:

Am simtit eu ceva mai racoare linga calculator si nu stiam ce e, era fericirea ta, pacat ca s-a iar s-a pus zapuseala, ti-a trecut fericirea si te-ai suparat. Ema alimenteaza-i o rugaciune lui Alan ca s-e goleste rezervorul. Cum reusiti mai de sunteti fericiti pe prafurile astea, nu inteleg? Sigur caldura e de vina.

| picolini a răspuns:

Si eu sufar de atacurii de panica, stari de anxietate, agorafobie. Simt ca nuy mai am leac atataea tratamente si internari la psihiatrie fara folos. Toate mi s-au intamplat de la bataie ce am primit cum 5 ani. Am fost credincioasa, dar dealungul anilor nu stiu ce s-a intamplat cu mine. Ma bucur ca tu ti-ai revenii, sincer nu as dormii nimanui sa treaca prin ce am trecut eu sau tu.

| MagicSmile7 a răspuns:

Să nu daţi câinilor lucrurile sfinte şi să nu aruncaţi mărgăritarele voastre înaintea porcilor, ca nu cumva să le calce în picioare şi să se întoarcă să vă rupă. (Matei 7:1-6) Cred ca ai inteles contextul.
P.S Ma bucur pentru tine.

| EmaS a răspuns:

Hombre
Cunosti tu care este secretul fericirii mele!

| AvalohAlyn explică:

Ce face ura,rautatea,egoismul, invidia, gelozia din oameni.Ce face? Dovada aici la intrebarea mea. Iarta-i Doamne ca nu stiu ce fac.

| Necrophagist a răspuns:

Încă nu te-ai prins de ce încercam eu şi MagicSmile să spunem, ai răspuns cu aceeaşi fugitivitate cu care ai fost primit.

| AvalohAlyn explică:

Necrophagist acum inteleghappyTotusi eu vreau sa dezvalui si altora credinta mea si a milioanelor de oameni.Mai explica-mi ce ai vrut sa zici poate nu am inteles bine.

| Klepto a răspuns:

@MagicSmile7 Guit guit!
@AlanTigergerid "ura,rautatea,egoismul, invidia, gelozia", eram sigur ca o dai pe partea asta.
Iubesc cand se ajunge la chestia asta cu gelozia;"Vrei sa-mi strici mie fericirea, deoarece tu nu poti simtii ceea ce simt, eu am o relatie buna cu Dumnezeu, eu o sa-L slavesc pe lumea de dincolo printre cete de ingeri, o sa ma rog pentru tine ca sa gasesti calea", asta mi-a zis o colega pocaita, ipocrita care poarta tocuri mai mari decat IQ-ul ei.
Recunosc... is extrem de invidios, as vrea ca macar o ora sa simt si eu ce simte un crestin adevarat, doar de florile marului, ca prea mare tam-tam faceti.
Asa contribuie si tu la vesnicul stereotip de ateu: rau, plin de ura, egoist, plin de sine, invidiosi pe crestini, ca ei sunt incapabili de iubire cereasca.
Ai citit "Eu nu strivesc corola de minuni a lumii"? Mesajul poeziei este simplu, el nu da lumii ce a descoperit el, ca sa nu fie "patata" de oameni.
"ca nu stiu ce fac.", liberul arbitru este prezent si daca nu ma insel in chestia asta nu se baga nici macar Dumnezeu si discenamant inca(cred) ca am, si sa nu incepi cu "daca ati fi niste credinciosi adevarati v-ati da seama ca ceea ce faceti este gresit in fata lui Dumnezeu."
Is rau, nesimtit, egoist, traiesc pentru mine, porc, am ceva cu fetele ipocrite, prost, ciudat, urat etc., dar nici ca m-as schimba.

http://www.youtube.com/watch?v=WoAXW30mMAg&feature=related Pentru tine.

http://www.youtube.com/watch?v=RaSJfui50yQ Pentru mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo. Mai vorbim cind vei creste mare si la inmormintari, botezuri sau nunti, vei vedea cum se tirguiesc popii cu tine ca la piata. Asta pentru ca majoritatea popilor nu cred in nimic altceva decit in sfintul ban. De aia s-au facut popi. Nu neg, sint si unii cu sufletul curat, dar nu pe astia o sa-i intilnesti in viata, sint prea putini. Iar daca "nu vei vrea sa vezi", vei fi unul in plus care va umfla buzunarele popilor tirgoveti. Oameni sint si ei si trebuie sa traiasca. Si in fond, nu baga mina-n buzunar, te fac pe tine sa le dai de bunavoie.

| Polaris a răspuns:

Cui îi pasă? Cu ce te-ajută dacă te dai mare cu credinţa ta de 2 bani? Vă daţi mari să vadă ţăranu' că voi credeţi în Dumbledore-ul ceresc, şi ce? Şi eu am avut o ceartă ieri cu un tip ce şi-a pus icoane la profilu' de facebook doar pentru a vedea toţi că e ortodox.

| FucktheSystem a răspuns:

Uffff cât urâsc oamenii ca tine!
Ce rezolvi dacă te dai mare creștin pe un site, dacă erai un creștin adevărat puteai să te duci să lingi moaște și fără să te lauzi dar tu ți să ieși în evidență, să vadă lumea că ești bun, că faci ce trebuie, să te laude. Josnic.

| Conjur a răspuns:

Salut.

Nu mai bine laşi tu trolling-ul la o parte?

Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mhn, n-am inteles, ce te f_u_t_e pe tine grija ce imagini isi pune cutare pe profilul de Facebook?
Ba, ce natie de ipocriti umbla pe pamanturile astea...

| Necrophagist a răspuns:

'Opa si via este un fericit posesor de icoane la facebook
De ce ca atei trebuie sa fiti atat de constipati?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neah, gresit, n-am nicio treaba cu nicio religie.
Sunt constipati, ca nici ei nu-s stapani pe credinta lor. Daca ar fi, n-ar mai fi asa agitati, fii sigur.
Din punct de vedere obiectiv, sunt de partea ateismului, de ales dintre cele doua tabere, dar aerele de superioritate si lipsa de bun simt a majoritatii ateilor imi provoaca sila.

| Necrophagist a răspuns:

Hmm bună perspectivă.În tabăra teismului nu mai ştiu cum să te ajute chiar dacă asta înseamnă să arunce cu pietre după tine din dragoste.
Tu chiar crezi că niste hackerei pot sa distrugă ditamai reţelăroiul, viaţa tuturor pokemonilor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te referi la vorba cu aruncatul Facebook-ului in aer? Nu prea cred, praf in vant. Interesant, insa, cum apar tipii astia la scurt timp dupa lansarea retelei din curtea Google - cum ii zice - Google +.
Oricum ar fi, migreaza gastele acolo. Apoi va aparea alta retea si alta si alta...