| AvalohAlyn a întrebat:

Sunt super fericit.Deci zilele astea m-am spovedit, m-am impartasit, am fost la moastele Sf.Nectarie,cunoasteti pe Sf.Nectarie? Asa si am fost si ma simt mai bineee super bine, cautam duhovnic si mi-am gasit, aveam deznadejde ca nu voi gasi unul, pot sa spun ca tot ce m-a rugat s-a indeplinit.MULTUMESC mult tuturor care m-au ajutat aici pe TPU Numai bine! Exista Dumnezeu! Mi-a demonstrat de cand m-am nascut si pana acum. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Ma bucur enorm de mult pentru tine. Dumnezeu raspunde la rugaciuni! Si eu m-am rugat pentru tine,si drept dovada ca Dumnezeu raspunde la rugaciuni, uite, esti mult mai bine.

40 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Am simtit eu ceva mai racoare linga calculator si nu stiam ce e, era fericirea ta, pacat ca s-a iar s-a pus zapuseala, ti-a trecut fericirea si te-ai suparat. Ema alimenteaza-i o rugaciune lui Alan ca s-e goleste rezervorul. Cum reusiti mai de sunteti fericiti pe prafurile astea, nu inteleg? Sigur caldura e de vina.

| EmaS a răspuns:

Hombre
Cunosti tu care este secretul fericirii mele!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Io zic să dai banii pe ceva mai folositor, nu pe iarbă...

| AvalohAlyn explică:

Super bisericos? Nu imi place si fotbalul si toate cele.happy

| AvalohAlyn explică:

De ce sa ma creada nebun? Nu mi-e rusine cu asa ceva. Uitati-va la intrebarile mele daca credeti ca sunt super bisericoshappy

| AvalohAlyn explică:

Am primit cateva raspunsuri de-al de astia care se cred super inteligenti si n-au pic de inima.Nu ajuta deloc.Chiar si daca esti ateu.Pfff.Auzi,cica credeam ca e ceva de capul tau.Pai e.Sa stiti ca e.happySi asta se vede din intrebarile melehappy

| AvalohAlyn explică:

Scuzati,dar m-am suparat putin.

| AvalohAlyn explică:

Ce face ura,rautatea,egoismul, invidia, gelozia din oameni.Ce face? Dovada aici la intrebarea mea. Iarta-i Doamne ca nu stiu ce fac.

| AvalohAlyn explică:

Necrophagist acum inteleghappyTotusi eu vreau sa dezvalui si altora credinta mea si a milioanelor de oameni.Mai explica-mi ce ai vrut sa zici poate nu am inteles bine.

| AvalohAlyn explică:

Lumea n-a inteles.Eu am iesit dintr-o suferinta grea.Dar unii nu inteleg.Sa avezi voi suferinte ca ale mele si sa vedeti atunci ce zmei va dati, ateilor.L-am descoperit pe Dumnezeu si ma bucur.Voi cu ale voastre.Pa.

| AvalohAlyn explică:

Ti-am explicat pe mesaje.

| AvalohAlyn explică:

Doamne fereste.Cum sa va doresc suferinte?

Apache
| Apache a răspuns:

@ÉrotiqueConseils
mi-ai luat vorba din gura...

| FucktheSystem a răspuns:

Uffff cât urâsc oamenii ca tine!
Ce rezolvi dacă te dai mare creștin pe un site, dacă erai un creștin adevărat puteai să te duci să lingi moaște și fără să te lauzi dar tu ți să ieși în evidență, să vadă lumea că ești bun, că faci ce trebuie, să te laude. Josnic.

| FucktheSystem a răspuns:

Da, bine, bravo dar de ce ne-ar păsa că l-ai descoperit pe Dumnezeu. Din partea mea poți să-l păstrezi pentru tine.
Și totuși știam că voi, creștinii trebuie să fiți buni, văd că tu ne cam dorești suferințe, interesant.

| FucktheSystem a răspuns:

„Sa avezi voi suferinte ca ale mele si sa vedeti atunci ce zmei va dati, ateilor."

| Klepto a răspuns:

Cum ii zice? Sf. Nectarie? sigur nu-i Nectarina?
Eu acum stau de vorba cu Sf. Zeama de pruna si ma duhovniceste el, cum nimeni nu poate.
Felicitari te minti singur, adica l-ai gasit pe Dumnezeu, ce parere am? N-ai vrea sa auzi parerea mea.
Inteleg ca esti credincios si tot tacamul, dar de ce crestinii au gura mare si trambiteaza ca L-au gasit si le-au fost indeplinite dorintele.
Fac aceeasi treaba cu tine ca si cu Ema, daca n-am dreptate si exista Rai si Iad, promit ca din cazan o sa-ti fac din mana si o sa fac semnul ala cu capul plecat gen: "I was wrong and you were right", dar daca eu am dreptate si nu exista Rai si Iad, iti tarasti scheletul pana la mine si-mi spui c-am avut dreptate?

| Klepto a răspuns:

@MagicSmile7 Guit guit!
@AlanTigergerid "ura,rautatea,egoismul, invidia, gelozia", eram sigur ca o dai pe partea asta.
Iubesc cand se ajunge la chestia asta cu gelozia;"Vrei sa-mi strici mie fericirea, deoarece tu nu poti simtii ceea ce simt, eu am o relatie buna cu Dumnezeu, eu o sa-L slavesc pe lumea de dincolo printre cete de ingeri, o sa ma rog pentru tine ca sa gasesti calea", asta mi-a zis o colega pocaita, ipocrita care poarta tocuri mai mari decat IQ-ul ei.
Recunosc... is extrem de invidios, as vrea ca macar o ora sa simt si eu ce simte un crestin adevarat, doar de florile marului, ca prea mare tam-tam faceti.
Asa contribuie si tu la vesnicul stereotip de ateu: rau, plin de ura, egoist, plin de sine, invidiosi pe crestini, ca ei sunt incapabili de iubire cereasca.
Ai citit "Eu nu strivesc corola de minuni a lumii"? Mesajul poeziei este simplu, el nu da lumii ce a descoperit el, ca sa nu fie "patata" de oameni.
"ca nu stiu ce fac.", liberul arbitru este prezent si daca nu ma insel in chestia asta nu se baga nici macar Dumnezeu si discenamant inca(cred) ca am, si sa nu incepi cu "daca ati fi niste credinciosi adevarati v-ati da seama ca ceea ce faceti este gresit in fata lui Dumnezeu."
Is rau, nesimtit, egoist, traiesc pentru mine, porc, am ceva cu fetele ipocrite, prost, ciudat, urat etc., dar nici ca m-as schimba.

http://www.youtube.com/watch?v=WoAXW30mMAg&feature=related Pentru tine.

http://www.youtube.com/watch?v=RaSJfui50yQ Pentru mine.

| Necrophagist a răspuns:

Si eu care credeam ca e ceva bun de capul tau.

| Necrophagist a răspuns:

Alan,nu mă refeream că ce ai scris tu e de rău,şi eu am trecut,încă mai trec prin asta dar mă gândesc că ar trebui să fii mai intim, unele lucruri sunt mai sacre dacă nu sunt împărţite-n public, mai ales într-un astfel de public...

| Necrophagist a răspuns:

Încă nu te-ai prins de ce încercam eu şi MagicSmile să spunem, ai răspuns cu aceeaşi fugitivitate cu care ai fost primit.

| Necrophagist a răspuns:

'Opa si via este un fericit posesor de icoane la facebook
De ce ca atei trebuie sa fiti atat de constipati?

| Necrophagist a răspuns:

Hmm bună perspectivă.În tabăra teismului nu mai ştiu cum să te ajute chiar dacă asta înseamnă să arunce cu pietre după tine din dragoste.
Tu chiar crezi că niste hackerei pot sa distrugă ditamai reţelăroiul, viaţa tuturor pokemonilor?

| Necrophagist a răspuns:

Nu,faza cu pokemonii trebuia sa ajunga la alta intrebare, mi-a alunecat mana cand am dat edit, frumos ar mai fi fost să se agaţe tipe iar cu ziarul.

| Necrophagist a răspuns:

Jalnic.

| Malphas a răspuns:

Serios vorbind, cred că e vorba doar de auto-sugestie...

| MagicSmile7 a răspuns:

Să nu daţi câinilor lucrurile sfinte şi să nu aruncaţi mărgăritarele voastre înaintea porcilor, ca nu cumva să le calce în picioare şi să se întoarcă să vă rupă. (Matei 7:1-6) Cred ca ai inteles contextul.
P.S Ma bucur pentru tine.

| Polaris a răspuns:

Cui îi pasă? Cu ce te-ajută dacă te dai mare cu credinţa ta de 2 bani? Vă daţi mari să vadă ţăranu' că voi credeţi în Dumbledore-ul ceresc, şi ce? Şi eu am avut o ceartă ieri cu un tip ce şi-a pus icoane la profilu' de facebook doar pentru a vedea toţi că e ortodox.

| mona a răspuns:

Bravo tie, ca tine mai rar...sa fi fericit toata viata si sa crezi in continuare in d-zeu