| blackbone1776 a întrebat:

Sunt zilele in care traim noi cea mai buna perioada a omenirii din punct de vedere biologic si cultural?

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Daca imi zici ce ii aia perioada biologica incerc sa-ti raspund. happy

| Teffan a răspuns:

In niciun caz.
Probabil cea mai confortabila perioada, din toate punctele de vedere.Asta inseamna involutie, nu evolutie.Totusi,nu sunt ipocrit sa spun ca nu ma simt privilegiat fata de oamenii din restul epocilor, care au trecut prin perioade catastrofale.
Catastrofele lumii actuale sunt materialismul si consumerismul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Teffan):

Se mai adauga sedentarismul, adica involutia dpdv biologic, cel al sanatatii

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns:

Nu. Timpurile alea au disparut de mii de ani.