| jmarley a întrebat:

Sunteți de acord cu clonarea umană?

46 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Clonarea umana nu are nici-o legatura cu cea din filmele SF, organismul este clonat in scopuri pur stiintifice si numai pana in stadiul embrionar pentru recoltare de celule embrionare, dupa asta, canalizarea.

| Musique a răspuns:

Nu mai vreau o zăpăcită ca mine.

| Încrucişătorul a răspuns:

Da.
Sclavie ieftina si aduce bine pentru GDP.

| Λndrei a răspuns:

Da.

| RainboyDash a răspuns:

Ar fi un nou pas pentru stiinta si dezvoltarea umana. Viata umana creata artificial, fara instinctul creierului de a crea emotii precum frica sau iubirea ar fi foarte folositoare. De exemplu pot fi facute experimente pe el, astfel putem descoperi lucruri noi despre corpul uman sau chiar cum sa vindecam anumite boli precum cancerul sau SIDA. In concluzie, da, sunt de acord.

| relian a răspuns:

Nu ar trebuie sa ne preocupe astfel de ginduri sau intrebari.Sintem departe dea clona ceva. Povesti normal xca ne place sa auzim si de aia si sintem asa receptivi, uneori poate cam naivi.Dar atunci cind spui ca esti de acord sau nu cu ceva, acel ceva ar trebui in primul rind sa fie posibil.Asa sa vorbim sa ne aflam in trecere si eu zic ca asa fi de acord.Dar a sta nu ma ajuta si nici pe tine cu nimic.

| Wøodenpints a răspuns:

Mi se pare doar inutilă. Suntem 7 miliarde și rasa umană încă n-are vreun plan să fie pe cale de dispariție. De ce ai clona pe cineva?

| PedoBarbie a răspuns:

Poate.

| Lizzu a răspuns:

Nu.
Tu cum te-ai simti sa afli ca, de fapt, nu ai parinti pe lumea asta? ca provii din laborator?

| positivity a răspuns:

Sinceră să fiu, nu prea mă încântă această idee!
Adică, mai multe „eu", oh, ar fi foarte ciudat. Mie una mi-ar plăcea să am niște prietene la fel ca mine. Însă, când mă gândesc la dușmani, mai bine nu!
Nu sunt de acord!

| jmarley explică (pentru positivity):

Wow

| Inferno a răspuns (pentru positivity):

E lucru de notorietate faptul ca organismul uman clonat nu poate supravietui independent din cauza faptului ca ADN din celulele epiteliale sau alte tipuri de ADN nu sunt simiare cu mostrele de ADN din celulele sexuale. Asa ca ar iesi un copil cu un retard sever, probabil nu ar fi capabil nici sa se deplaseze sau sa vorbeasca, decat sa scoata sunete ca nebunii de pe strada: "Âââ, âââ".

| ErrorFound a răspuns:

Desigur. Este un pas important pentru evolutia tehnologiei.

| MaliciousDeath a răspuns:

Cred ca nu.
Chiar daca e clonare, mi se pare aiurea de reprodus si experienta de viata, deci "clona" ar fi doar o leguma.Si de ce sa ai o leguma care consuma cand poti avea o leguma care nu consuma nimic?(ma refer la roboti.sunt mai practici)

| HueyFreeman a răspuns:

Este un pas care trebuie facut in numele dezvoltarii tehnologice, desi deocamdata este destul de inutila.

| Niiiicu a răspuns:

Nu

| TheStory a răspuns:

Unde ai auzit tu ca se face asa ceva.
Astia nu sunt prosti, oricum suntem prea multi pe Terra de ce ar vrea sa faca mai multi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Eu mare pas in evolutie. Ar fi tare sa am o clona care sa mearga la scoala in locul meu.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Daca ma cloneaza cu tot cu buget, sunt de acord. Voi avea in total 40 de lei...

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru jmarley):

Fac troll doar daca intrebarea mi se pare stupida. De ce nu as fi de acord?
Doar nu ma voi trezi cu o armata de cotarlani la usa, iti dai seama ca vor exista niste procedee de securitate, iar daca exista procedee, ma doare in cot ca isi trage vecinul clona. E dreptul lui.

| jmarley explică (pentru ViseleSmulgGratii):

Asta e cel mai stupid lucru pe care l-am auzit in ultimul timp

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru jmarley):

Vorba cuiva de mai sus: "De ce?"

| jmarley explică (pentru ViseleSmulgGratii):

Armata de cotarlani? Procedee de securitate? Incerci sa fii amuzant dar nu iti iese

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru jmarley):

Ti-am zis treaba cu intrebarile stupide. Nu ma innebuni!

| DomnişoaraClannad a răspuns:

Categoric nu.

| Neberius13 a răspuns:

Da, mereu am vrut să vorbesc cu mine fără să fiu considerat nebun

| Sebastian1996 a răspuns:

Nu, doar in cazurile in care cineva chiar are nevoie.

| comsacodrut a răspuns:

Nu

| Dippa a răspuns:

Nu.

| LittleLady a răspuns:

NU! Gandindu-ne ca poate "clonele" vor iesi eronate ar fi si unele risccuri.In plus de ce sa faci un om "artificial" cand o femeie poate naste unul, care esti sigur ca e om! Am auzit azi la radio ca Romania este o tara batrana.Asta pentru ca devine din ce in ce mai greu sa cresti un copil, banii fiind putini realizezi ca mai bine te opresti la munul decat sa faci mai multi iar apoi ei sa sufere pentru ca nu au ce manca.Asta e adevarata Romanie, cu muritori de foame, cu hoti care iau painea oamenilor de la gura doar pentru ca nu le mai ajunge lor pentru masini de lux si case de milioane de euro...suntem un popor sarac, unul esuat!
Dar sa revenim, in concluzie eu nu suynt de acord cu asta, de ce omul se ajuta de masinarii intotdeauna si nu de alti oameni?!

| Bοgdαη a răspuns:

Normal! in felul asta nu as muri niciodata si nimeni drag nu va avea de suferit daca voi muri (pentru ca am clona) laughing!

| David98TM a răspuns:

Nu

| w0nderboy a răspuns:

Cu ce te ajută părerea noastră? o.o

| jmarley explică (pentru w0nderboy):

Eram curios ce parere au alti oameni despre acest subiect

| AnonymousQ666 a răspuns:

Nope.

| jmarley explică (pentru AnonymousQ666):

De ce?

| AnonymousQ666 a răspuns (pentru jmarley):

Cine stie ce dracu se intampla laughing)

| Messerschmitt a răspuns:

Nu. Imi este de ajuns cati cretini apar pe cale naturala big grin

| jojojojome546 a răspuns:

Este ok dar sa nu afecteze organizmul original.adica daca te cloneaza pe tine sa nu te afecteze ca persoana!

| ρίтιкa a răspuns:

In nici un caz

| jmarley explică (pentru ρίтιкa):

De ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru jmarley):

Vorbesti serios? laughing rolling on the floor