| dmess a întrebat:

Sunteti asa de comuni incat va provoc la fiecare in parte aceeasi stare de greata care va aliaza intr-o bisericuta menita sa duca la disparitia mea de pe TPU(de aici si numele "toti pentru unu"). As vrea sa stiu care sunt motivele pentru care nu mai vreti sa aveti de a face cu intrebarile mele stupide, incorecte d. p. d. v. gramatical, sexiste, aducatoare de injurii, si intolerante?
Rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| Enigmă a răspuns:

Mie imi plac intrebarile tale, in general.
Oamenii nu vor sa raspunda la intrebarile tale pentru ca raspunsul corect pe care ar trebui sa il dea ar fi unul contrar principiilor lor.
Unele din intrebarile tale chiar m-au pus pe ganduri, relativ.
Deci continua.
winking
Byee!

27 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Pe mine nu ma deranjeaza nici una din postarile tale, (cu un mic amendament m-a iritat tare injuratura badaraneasca de cocalar care ai atribuit-o lui "animalX " @Rosinanta) le gasesc zdruncinate putin provocatoare si atat, sigur ca pana la urma te epuizezi si gata, nu esti primul caz, a fost alti mult mai agresivi si furtunos au venit, vijelios a plecat. Deci poti continua.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dragoste cu de-a sila nu se poate.
Desi, as zice, mai degraba, ca principiul tau e altul: daca voi nu ma vreti, eu va vreau!
Altfel nu-mi explic masochismul cu care te incapatinezi sa faci trolling in conditiile in care esti taxat de fiecare data.
Ti-a raspuns foarte bine @alexmircescu13: tu te autoexcluzi din orice comunitate. Si nu o faci din lipsa de adaptabilitate, ci din principiu.
Bun. Inteleg ca nu-ti place sa ti se impuna reguli. Nimanui nu-i place, exceptand oile. Dar, poate n-ar fi rau sa te gandesti un pic la faptul ca unele reguli de apartenenta la o comunitate nu sunt impuse ci sunt acceptate tacit de toti membrii ca fiind niste reguli de bun-simt. Iar farmecul comunitatilor de genul TPU este exact faptul ca nimeni nu te obliga sa intri si nimeni nu te obliga sa ramai.
P.S. Nu era nevoie sa te mai obosesti sa dai definitia trollingului, ca stim si noi ce-i aia.

| NoChanceForUs a răspuns:

Uu,incepi sa ne starnesti."Sunteti asa de comuni incat va provoc la fiecare in parte aceeasi stare de greata care va aliaza intr-o bisericuta menita sa duca la disparitia mea de pe TPU" vad ca functioneaza! Bravo! Ai reusit sa strangi destule "raspunsuri" la "intrebarile" tale. Pisihologia inversa functioneaza, vad ca ai idee cum se utilizeaza, dar ai degeaba.

| Dmonik a răspuns:

Ma bucur ca, in sfarsit, cineva reuseste sa ma cunoasca. Da, recunosc, esti atat de important pentru mine, incat am uitat sa ii spun mamei o urare sincera azi, nu stiu daca Tedi e la scoala sau e in camera ei, habar n-am daca am mancat...
Ma simt pierduta pana nu imi voi atinge singura ratiune de a trai: sa te scot pe tine de pe tup.
Sa revenim: dmess, daca pe mine ma deranjeaza ceva, spun, asa cum ti-am spus si ieri la intrebarea patriotica la care nu aveam ce sa raspund, intrucat era gresit formulata.
Daca nu intentionezi sa rezolvi teme aici, poti sa iti rezolvi orice problema existentiala. De ce crezi ca mi-ar pasa de angoasele tale? Ce, tu le inlaturi pe ale mele?
Spor la interogatii!

| Dmonik a răspuns:

Da, ai dreptate. E poate cel mai serios raspuns pe care il dau. Te-au suspendat, asta asa, ca o confirmare a spuselor tale. Si nu pot sa spun ca nu-mi pare rau ca ti-au dat dreptate in ceea ce ai spus!
Hai, bafta dincolo, pe contul celalalt!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Mai flacau, esti incredibil de rau, asta este.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Eu am fost spectator de-a lungul acestor zile.Nu ti-am raspuns la nici o intrebare! Unele m-au amuzat, altele m-au lasat INDIFERENTA!
Din partea mea, poti continua linistit! Ma doare-n cot!

| DorelSudoru a răspuns:

Nu te lasalaughingCine a zis ca vrea cineva sa te dea afara...
P.S:Categoria nu e gresita pentru ca e stiinta tine de creierul omului.

| dexro a răspuns:

Eu sunt nou pe aciu, nu pot sa zic ca te vreau afara sau nu pot sa iti zic ca atat timp cat intrebarile tale sunt sincere ele sunt binevenite, dar daca pui intrebari doar ca sa iti promovezi tu o idee ce a mai fost spusa de o gramada inaintea ta sau doar pentru ca ti se pare tie ca cine stie ce senzatie o sa faci mai bine te abtii... nu intreba daca stii deja raspunsul

| luana1 a răspuns:

Tu nu ai o problema cu ceilalti ci cu tine insuti(insati).Sau mi se pare?

| WR104 a răspuns:

Iti dai prea multa importanta cand de fapt esti un nimeni.esti o frunza in vant care vrea sa se impotriveasca curentului.Nu cred ca o persoana cu un minim de inteligenta ar trebui sa fie suparat pe intrebarile cuiva.Problema ta este ca vrei sa impui parerile tale iar asta este dovada de cretinism pentru ca nu ai cum sa convingi pe cineva ca principiile tale sunt mai sanatoase ca ale lui in felul asta.

| alexmircescu13 a răspuns:

Ceea ca faci tu acum este o simulare destul de slabuta a maniei persecutiei. Vrei sa atragi atentia, dar ar trebui sa incerci alta modalitate pentru a soca. Nu te elimina nimeni de nicaieri, dar risti sa te auto-elimini prin atitudinea ostentativa, care isi are ca finalitate excluderea dintr-o comunitate sociala de orice fel prin ignorarea individului de catre grup. De aia se cheama "comunitate", ca indivizii unui grup au ceva in comun. De ce ai vrea sa faci parte dintr-o comunitate de care nu te leaga nimic? De asemeni, e o abordare destul de des intalnita aceea de a clasifica, ironic si peiorativ, drept 'bisericute', coterii', 'gasti' comunitatile in care cineva nu reuseste sa se integreze. Ceva de genul: "ce-mi trebuie mie apartenenta la comunitatea voastra, ca si asa sunteti patetici". Strugurii si asa sunt acri, zise vulpea. Daca asta-i seriozitatea pe care o soliciti, sper ca iti va fi de folos raspunsul. Daca nu, naspa! Inseamna ca doar eu ma cred serios, dar nu-s luat in serios de anturaj. Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| remus a răspuns:

Sant alaturi de tine, este loc sub soare pentru toata lumea, nu fi trista macar in aceasta zi, incearca sa ne intelegi si pe noi.

| Azm a răspuns:

Parerea mea este ca te plictisesti si vrei sa captezi atentia. Aici, fiind vorba de un spatiu virtual, esti mai slobod decit in mod noral.

| Κλεοπάτρα a răspuns:

happy Sexiste? Daca ai fi cunoscut termenul,probabil ca ti-ai fi dat seama ca nu ai nicio intrebare sexista. Apoi, daca intrebarile iti erau intolerante, aveau grija adminii sa te aresteze pentru o luna.Stupide daca erau, iti erau raportate din prima secunda.Incorecte gramatical,n-am stat sa vad, dar ai o virgula pusa aiurea chiar la intrebarea asta.

Esti un user comun, la fel ca toti cei carora le provoci greata.

| DeEAஐ a răspuns:

Pai tu singur ai enumerat motivele pentru care unele persoane nu isi doresc sa se intalneasca cu intrebarile tale! spui ca sunt stupide,cu greseli gramaticale(eu una nu am observat), sexiste, injurioase si chiar intolerante.Ai dat de inteles ca iti pui singur streangul de gat! nu intrebi "care sunt motivele pentru care intrebarile mele vi se par, sau le luati drep fiind..."asa ca?

| Noname_4977 a răspuns:

Eu zic ca vrei doar sa iesi in evidenta cu ceva.Chiar daca iti faci publicitate negativa e binevenita pentru tine pentru ca e publicitate.Cam asta fac majoritatea oamenilor care sustin ca sunt atei. Oameni care se simt exteriorizati din cauza unor traume suferite si care incearca sa se depaseasca chiar de-ar face-o intr-un mod mai iesit din comun in sensul rau.Nu sunt de multa vreme pe acest site, dar de destula vreme cat sa observ ca sunt o gramada de oameni de aceeasi natura cu tine pe aici.Mi-e ciudat cum recunosti ca intrebarile tale sunt stupide.

| Bailey a răspuns:

Pai mie nici macar nu imi plac intrebarile tale adica... pui niste intrebari aiurea despre dumnezeu si oricum nu am inteles de ce le pui asa ca mai bine daca nu imi place intrebrea sau subiectul ei sau daca nu stiu ce raspund as putea da mai bine nu mai raspund.

| shhhs a răspuns:

Unele dintre intrebarile puse de tine chiar au fost interesante. Si sa stii ca mie nu mi se pare ca esti asa cum te-ai descris...

| fafnir a răspuns:

?!? Cineva e supy sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr ca gresesti mereu rubrica si le postezi unde nu trebuie.De ce nu ai postat acum la conversatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@dmess,haide nu te bosumfla. Ar trebui sa iti dai seama ca aici esti intr-o "comunitate" si ca gasesti oameni diferiti. Poate ca suntem comuni, dar tu faci parte din aceeasi categorie.Tu esti singurul care si-a etichetat intrebarile ("...cu intrebarile mele stupide, incorecte d.p.d.v. gramatical, sexiste, aducatoare de injurii, si intolerante"), deci nu ai de ce sa-ti faci griji. Nu suferii, noi suntem alaturi de tinebatting eyelashes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai nene, eu o stiu de la bunicu care zicea asa : Daca nu-ti place nu minca sau nu te poti c.ca in gustul omului. Prima vorba a bunicului este pentru astia comunitari iar cea de-a doua vorba este pentru tine, cine are pricepere sa priceapawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca ai intrat cu picioarele la categoria asta, nu stiu ce aripioare de ingeras ai pe alte conturi dar tie sigur ti se rupe, pentru ca te vei deplasa pe celalalt cont cand situatia se va imputi, poti sa continui, pe mine nu ma deranjezi, trebuie sa ma cunosti ca sa ma poti jigni.dar nici atunci nu cred ca ti-ai mai dori.
Mai serios de atat nu pot, ce naiba e 8 martie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

na ca ti s-a facut pe plac si te-a supendat, concediu placut wave wave wave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai ceia ce ai urmarit. uite eu personal daca vreau sa fiu reclamat o pot face.dar daca doresc o fundita o iau fara probleme.iti dau numele userului, ii dau un raspuns si vei vedea ca primesc funda fara sa-l cunosc personal sau sa o cersesc.tu ai adoptat un mod de abordare, mai recalcitros si s-au cam saturat multi de genul asta de rebeliune.sau de a cauta scandal pe TPU. dupa aia e vorba de poza ta.e urata.daaaa.personal ma pot certa cu tine acilisea pe ce subiect vrei,si cat vrei, dar cand ma intalnesc cu tine sa fim prieteni la catarama, fara sa tin cont de TPU.da eu nu sunt atat de comun.sant oleaca mai deosebit decat comunitarii astia de pe aici.bafta si, sa ma iubesti si sa ma ierti.ca toti ne iubim patria.