| ProjectJackpot a întrebat:

Sunteti de acord cu miscarea raeliana?

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu sunt de acord cu nicio formă de superstiţie, extrapolare fără dovezi sau religie.
Faptul că nişte indivizi nu au reuşit să meargă mai înapoi cu evoluţia, nu înseamnă că există un creator (intelligent-design) ci înseamnă că ei, ca indivizi, nu au cunoştinţele necesare pentru a progresa în domeniul lor.
Acum, mişcarea raeliană e un fel de combinaţie între intelligent design şi religia ozn-urilor - ceva bazaconii cu Elohim care a făcut experimente genetice pe oameni bla bla bla.
Baza reală? Nu există!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fiecare om are propriile sale convingeri și trăiri, individual sau în grup/comunitate!
Părerea mea nu are valoare atâta timp cât nu se aduce atingere societății civile, nu pune siguranța națională în pericol, etc!
Pa, pa.

| dexro a răspuns:

Nu sunt de acord cu ea deoarece din cate imi amintesc ii un fel de religie ce sustine ca au fost extraterestrii pe pamant si ne-au invatat diferite chestii... Motivul pentru care nu cred in asta este faptul ca aceasta miscare in primul rand "manelizeaza"posibila prezenta extraterestra aducand-o la nivel de religie, iar in al doilea rand nu pot fi sigur de o asemenea prezenta. Intradevar daca te uiti la zeitatile sumeriene te face sa te gandesti putin mai atent la aceasta idee si mai is cateva lucruri, dar sunt si multe iterpretari gresite exploatate la maxim in folosul celor ce cred in acest contact ceea ce ma face sa ma gandesc ca aici este implicata mai multa credinta decat stiinta.

| mihai_1207 a răspuns:

"Căci va veni vremea cînd oamenii nu vor putea să sufere învăţătura sănătoasă; ci îi vor gîdila urechile să audă lucruri plăcute, şi îşi vor da învăţători după poftele lor. Îşi vor întoarce urechea dela adevăr, şi se vor îndrepta spre istorisiri închipuite." Eu unu nu sunt in masura sa fiu sau nu de acord cu ei dar parerea mea este ca teoria nu are un fundament solid. E doar o parte din New Age-ul, in opinia mea, complet eronat si pliat pe versetul de mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cum.bineinteles.eu sunt de acord cu orice miscare.is-raeliana,eoliana,sportiva etc. sportul si turismul.intaresc organismul.soarele si tenisul, intaresc penisul.deci e buna miscarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explicatii pur ipotetice. Nimeni nu poate proba ceva, dar toti sustin verzi si uscate, indiferent ca este vorba despre religie sau studiul Universului.
P.P. Nu sunt de acord decat cu o marire de salariu!