| ArchangelKnight a întrebat:

Ce parere aveti despre miscarea Raeliana?

Răspuns Câştigător
| praf a răspuns:

Hmmm mi se pare interesant, si sincer mai logic, am descarcat cartea si o voi citii cand voi face rost de o imprimanta...cititul direct de pe monitor nu e prea bun mai ales cand e vorba de materiale mari

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ce este aia?

| ProjectJackpot a răspuns (pentru EmaS):

Tocmai tu sa nu sti despre asta...nu se poate.Parca stiati toate religile lumii. http://ro.rael.org/home

| EmaS a răspuns (pentru ProjectJackpot):

Ei,na,nu pot eu sa le stiu pe toate, ca doar nu sunt omnistienta! De ce nu imi spui tu in cateva cuvinte?

| ProjectJackpot a răspuns (pentru EmaS):

E mai bine sa auzi de la ei, plus ca poti sa le descarci gratuit cartea dupa care se ghideaza, acolo explica tot.

| Parintele a răspuns:

O aberatie maxima. Daca intrii in detalii ai sa vezi ca nu e niumic mai mult decat O SECTA aberanta.

| ArchangelKnight explică (pentru Parintele):

Cu tot respectul, parinte, dar e mult mai plauzibila decat orice alta religie. Pe langa faptul ca stim de 'extraterestrii', aceasta religie imbina stiinta cu trecutul, dand raspunsuri logice incepand cu creatia vietii din ADN.

| ArchangelKnight explică:

Pai un asa zis om de pe terra s-a intalnit si a vorbit direct cu 'extraterestrii', adica elohim (ebraica) = cel de sus si i-a dat niste informatii cum ca noi am fost creati de ei si mai multe chestii interesante. Cautati pe net.

| ArchangelKnight explică:

Deci ce parere aveti?