| diNNozo a întrebat:

Teorii ale conspiratiei, imi plac foarte mult, dar voua? Ce parere aveti despre cazul DB. Cooper, aterizarea pe luna si turnurile gemene?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Unele teorii sunt reale altele nu, nu ma incred in toate.
Cred totusi ca aselenizarea a fost fake
Iar darmarea turnurilor gemene chiar a fost facuta de teroristi nu de prostiile care se insinueaza ca propriul guvern a facut asta.
Repet pentru a 1000000 oara, SUA sunt atat de puternici ca nu au motive sa inventeze ceva atat de grav pentru a intra intr-o tara, adica sa-si fi omorat mii de oameni si sabotat economia pentru a intra in orient. Sa nu uitam ca numai bugetul catre armata SUA este de peste 700 de miliarde de dolari pe an, asta arata puterea SUA, toate tarile UE la un loc nu se apropie de acest buget! Deci de cine se teme SUA ca sa inventeze o asa atrocitate? Ca guvenul SUA e unul dintre cele mai ticaloase cred acest lucru dar nu a fost aici cazul.
Batausul cartierului nu are nevoie de scuze sau motive pentru a pocni pe cineva nu?

| diNNozo explică (pentru Simpatic):

Multumesc de raspuns. Foarte bine punctat. dar totusi am o mica indoiala ca, turnurile gemene a fost "inside job" De restul sunt lamurit, cu aselenizarea eu si restul stim ca, a fost falsificata sunt dovezii destule pentru a evita adevarul!

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Simpatic):

Nu am auzit de "DB. Cooper"

s-a aterizat pe luna, scriu 5 pagini in care demonstrez negru pe alb, dar nu v-a citi nimeni, asa ca ma multumesc cu:
in afara de asa zisul program Apolo care se spune ca, cica, ca au aterizat pe luna, NU A MAI EXISTAT NICI O MISIUNE CU OAMENI LA BORD in afara campului magnetic al pamantului care ne protejeaza de radiatia solara (continua)
iar POTAILE de la nasa lucreaza si in ziua de azi la scut anti-radiatie

turnurile gemene...
1. sa NU intrii NICIODATA in niste cladiri in care luni la ora 9 (locala) sunt de obicei 30mii de oameni, dar in ziua aia (moama ce "noroc") au fost numai 5mii si mult peste 3mii au reusit sa se salveze
2. sa mori tu ca de la un avion care intra in varful unei cladiri, cladirea se prabuseste ABSOLUT PERFECT VERITCAL, EXACT LA FEL CA SI DEMOLAREA PROFESIONISTA?!?!?!?!? (si nu afecteaza DELOC nici o cladire alaturata)
SA MORI TU CA ASTA SE INTAMPLA CU ***AMBELE*** CLADIRI (deci odata, se mai intampla, dar de doua ori?!?)

| Inferno a răspuns (pentru Simpatic):

La vremea respectiva era mai ușor pentru SUA sa trimita oameni pe luna decât sa falsifice acele filmări.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Oamenii care isi pierd vremea cu astfel de conspiratii, incep sa fie rupti de realitate.
Fa ceva cu viata ta, nu te ingropa in incultura.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu mai folosi site-ul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor)))) uite cine vorbeste de narcisism. Unul care crede ca aselenizarea e fake rolling on the floor)))))))
Vai de viața mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact cum ai spus: teorii ale conspirații. Niște oameni care prefera sa nu facă nimic cu viata lor. Acum ma mai calcă pe nervi și ăștia care zic ca ne vaccinează sa facă experimente pe noi. Idioți ca ăștia...