| cOnTexT a întrebat:

Totusi am auzit pana acum ca sfarsitul lumii va veni in 2000, in a6 2006 ...etc Si acum 2012! Parerea mea este ca sfarsitul lumii este pentru fiecare om, cand ni se scurge timpul ramas pe aceasta lume big grin! Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Parerea mea e ca oamenii nu au ce face, si sapa in trecut interpretand niste texte care nu le inteleg.Aia care au dat vestea despre 2012, asa numitii expertii nu au facut altceva decat sa INTERPRETEZE textele pentru o mai buna vanzare a subiectului

7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Sfarsitul lumii, trebuie sa recunoaste si e un lucru sigur ca VA FI dar nu stie nimeni dar absolut nimeni de pe pamant cand va fi si cum va fi.Precum scrie in Sf.Scriptura numai Dumnezeu, numai Tatal stie ziua si felul Apocalipsei, restul nu. Ziua aceea va veni ca un fulger, cand nimeni nu va sti.Tot in Sf.Scriptura scrie.Planeta aceasta nu poate trai pana la nesfarsit, orice inceput are si un sfarsit dar noi nu stim data sfarsitului.
Asta cred eu si nu numai eu.
Numai bine

| carminaburana43 a răspuns:

Ai perfecta dreptate tu insuti ai si raspuns corect la ceea ce ai intrebat.

| problematic a răspuns:

Conform calendarului mayas, lumea are 2012 ani. De fapt, la cat s-au chinuit sa sculpteze in piatra toti anii astia, au obosit si au luat o pauza. Beleaua a fost ca au murit cu totii si n-a mai avut nimeni cum sa termine calendarul. Tocmai de asta prostimea crede ca in 2012 se termina lumea. De fapt, acolo s-au oprit mayasii, din diverse motive.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfarsitul lumii poate fi ACUM, maine, peste o luna si 13 zile, 2 ani si 4 luni...ORICAND...nu cred ca exista o data fixa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica sfarsitu va veni in 2017 eu nu cred ca deoarece nu va fi pe un an fara sot (nr.impar) deci...

| cOnTexT explică:

Aia era parerea mea tongue! Vroiam sa stiu si parerea voastra, ma bucur ca esti de aceeasi parere ca si mine tongue

| chocolate27 a răspuns:

Eu sunt de parere ca sfasitul lumii va fi provocat tot de noi, oamenii, pentru ca nu stim sa avem grija de planeta pe care traim.Totul se regenereaza(ar zice unii), dar pana cand credeti ca se va intampla asta? La nesfarsit?