| ele36 a întrebat:

TPU, ce se va intampla cu timpul in data de 21.12.12 am auzit mai multe articole ca ba in 2012 se va termina timpul si va ajunge la valoarea zero ca nu o sa mai simtim dureri de cap nu o sa mai avem cancer adica eu nu am cancer ma refer la aia care au si zice ca atuncia vor scapa de cancer pe data aia 21.12.12 asa si mai se spune ca o va lua rasna polii magnetici sau cum se numesc ei ca se inverseaza mie totusi imi este frica si de 12.12.12 si de 21.12.12 voi ce ziceti.

Răspuns Câştigător
| PosteXD a răspuns:

Elenin, teoria asta vine de la calendarul maya, gasit de conquistadorii spanioli, de asemenea ei au mai observat urmatoarele chestii ca iei aveau desene cu tehnologi prezente in secolul xx cea ce este destul de ciudat dar hai sa nu deviam de la subiect eu cred ca 21.12.12 nu este neaparat sfarsitul omeniri din punct de vedere material ci din punct de vedere spiritual poate mayasii vrioiau sa spuna ca este inceputul unei noi era sau unei noi lumi iar teoria cum caa poli a luao razna nu cred ca cei de la N.A.S.A cred asemenea aiureli... si nici nu este vorba de un atak extraterestru si nici de vreun meteorit crezi ca daca ar veni un meteorit n-ar vedea satelitii trimis chiar in alt sistem solar serios nu o lua ca pe o involutie ia-o ca pe o evolutie.

9 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Mai bine lasa chestiile astea...tot citind si interesandu-te ajungi sa crezi in ele.Si nu prea faci decat sa-ti complici existenta
Da, se spuneau multe, ca ziua nu mai are 24 h si 16 h, Aryana Havah a scris carti in care "lua interviuri"in diverse sedinte cu un baietel de 10 ani extrem de inteligent ce sustinea ca mai exista o lume paralela in care nu exista notiunea de timp sau bani-ci puritate si ca vom ajunge in 2013 la acelasi nivel prin inversarea polilor magnetici. Apoi nu se potrivea cu ce se sustine despre masoni si Noua Ordine Mondiala din 2009, astfel ca sunt o gramada de teorii sustinute de diversi oameni(fiecare cu nebunia lui). Deci, in ce sa mai crezi? In da-le naibii, viata merge inainte.

| Siracuzia a răspuns:

Bună! Sunt doar nişte minciuni, vei vedea.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Mda, si in 1999-2000 se spunea ca va fi sfarsitul lumii, si pe 6.6. 2006 la fel, si multe alte dati...

NU SE VA INTAMPLA NIMIC.
Polii magnetici se inverseaza, dar in mii de ani, nu se inverseaza brusc.

| n0matterman a răspuns:

Oh noezzz!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca esti tralala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ma asa se aude.se va intampla exact ca apocalipsa asta de pe 26-28 sectembrie.brusc.va trece si a doua zi pe 13 vom fi niste oameni, noi.

| Iunix a răspuns:

În data de 12/12/2012 a murit bunicul meu ( nu din cauza apocalipsei ) Sunt din viitor, laughing și acum e anul 2016 ( 03/04/2016 ) și nu s-a întâmplat nimic, nu a venit sfârșitul lumii, în schimb mai sunt atacuri teroriste pe aici pe acolo ( nu în România, încă nu... ). Ponta a fost înlocuit cu Cioloș, Băsescu a fost înlocuit cu Iohanis, etc. Dacă mai vrei informații din viitor mai lasă întrebări aici. laughing

| Iunix a răspuns (pentru Iunix):

Eu sunt și mai în viitor pe 13.08. 2016 ora 12:33, și nu a venit sfârșitul lumii, încă îl mai aștept.

| PiatrăAscuțită a răspuns:

O sa fie 22, 23, 24 decembrie si in 25 e Craciunul!:devil))