| CausingCatastrophy a întrebat:

"Traim in era telefoanelor destepte si oamenilor prosti", adevarat sau fals?

28 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, probabil dacă aș avea un smartphone în loc de creier, media IQ-ului la nivel global ar crește semnificativ...

Apache
| Apache a răspuns:

Traim in era unde oamenii sunt prea lenesi sa isi mai foloseasca capul si informatia este accesibila oriunde.
De ce sa iti folosesti creierul cand iti poti intreba telefonul? ...cam asta e realitatea

| Dumnezău a răspuns:

Da' ce, realitatea nu-i suficient de concludenta? Pentru cei ce zic ca smartphone-urile au o mai mare aplicabilitate in viata reala, am o mica replica.Pot arunca foarte bine o masina in aer si cu un Nokia1110 si cu un HTC.Mie-mi reiese de-aci ca ambele isi fac treaba la fel de bine, doar ca pe unul dai cateva milioane sa-ti sara curu' si sa pui o pisica sa vorbeasca la 2X sa-ti belesti tu fasolea si puchinii, printre bale, razand tamp si sa mai umbli pe pornache in pauza de masa.

| TheAce a răspuns:

Partial adevarat. Traim in generatia ciorilor, ne place si ne simtit atrasi doar de ceea ce luceste la exterior. Nu mai pretuim stralucirea interioara si ne degradam treptat din aceasta cauza. Traim in era in care privim dar am uitat sa mai vedem. Nu a ajuns intreaga planeta imbecila, nici vorba, problema e ca in ziua de azi, doar prostia mai e promovata la nivel global.

| stresat a răspuns:

Stai sa imi intreb smartphone-ul.

| jhonny999 a răspuns:

Tocilari au revolutionat Tehnologia ceilalti sau folosit de Ea.

| oliviaaa a răspuns:

Da, e adevarat, dar hai sa recunoastem ca acesti oameni prosti au facut telefoane destepte, deci nu toti sunt prosti.

| CausingCatastrophy explică (pentru oliviaaa):

Asta am zis de 3 ori mai susstraight face

| RAY a răspuns:

Daca telefoanele sunt inteligente cine le face? omenirea a evoluat gandim mai mult cu mintea

| CausingCatastrophy explică (pentru RAY):

Repet iar(desi am facut-o deja de 4 ori) acei oameni sunt o exceptie, dar nu poti sa negi ca in ziua de azi sunt mai multi oameni/adolescenti complet analfabeti care nu stiu sa lege 2 fraze.

| mixxjim a răspuns:

Care e sistemul de referinta? Ce inseamna prosti? E ca si cum am incerca sa definim normalul... Nu cred ca putem spune un da sau nu categoric, lumea inseamna mult mai mult decat cativa vecini sau colegi de clasa happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fals.

| Weedier a răspuns:

Mda...am si eu cativa d-aia pe la mine prin clasalaughingrolling on the floor

| timilian90 a răspuns:

True laughing

| BBiiiaa a răspuns:

Cred ca e adevarat:majoritatea oamenilor isi cumpara telefoane performante nu pentru ca ar avea nevoie la birou de exemplu, ci pentru a iesi in evidenta.Plus ca nu trebuie sa ai un iq prea mare ca sa ai un telefon inteligent.

| CausingCatastrophy explică (pentru BBiiiaa):

Nu ma refeream la abilitatea de a folosi un amarat de telefon,dar cel putin in Romania,jur ca am vazut foarte multi oameni mult mai retardati decat un telefon, care "ei crede ca stie sa vorbeasca romaneste", care nu stiu sa lege doua fraze, si scriu ca un c*r.Pur si simplu am ajuns intr-o era, in care niste simple telefoane sunt mai complexe decat o minte de om.

| andreea49 a răspuns:

Nici chiar "prosti"...dar, acea expresie contine o mare parte de adevar.

| CarmenElenaa a răspuns:

Adevarat!

| DeathBat6661 a răspuns:

Adevaratlaughing

| sousabo a răspuns:

Telefoane nu au existat dintotdeauna! in schimb.

| AlexandraPiti a răspuns:

D a traim in era telefoanelor destepte, dar nu si in era oamenilor prosti deoarece poate cei peste 18 ani or fi ei cum or fi, dar cei mici sunt mai destepti decat credem.

| lexylexy5 a răspuns:

Pai... daca oamenii erau prosti nu mai inventau telefoanele inteligente...
ca sa creezi un telefon destept...trebuie sa fii inteligent...
nu oricine poate inventa asa ceva...

| CausingCatastrophy explică (pentru lexylexy5):

Eu faceam referire la marea majoritate, nu am zis ca toti sunt prosti.Era logic ca cei care le-au creat sunt o exceptie.

| lexylexy5 a răspuns (pentru CausingCatastrophy):

Pai daca e asa...da ai mare dreptate
lumea e plina de prosti...laughing