| MeScorpion a întrebat:

Tu de ce te temi?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

De pierderea celor dragi.

75 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Stiu ca ziua de maine este in mana lui Dumnezeu.El va fi cu mine.Si asta imi da siguranta.

| mihaibrasov a răspuns:

Ma tem de propria-mi teama.

| Razvan a răspuns:

Sa nu se termine hartia igenica(marea criza din `23)

| wales a răspuns:

Chiar daca ar fi sa umblu prin valea umbrei mortii, nu ma tem de niciun rau, caci Tu esti cu mine. Toiagul si nuiaua Ta ma mangaie. (Ps.23:4)

| NoChanceForUs a răspuns:

Nici Apocalipsa,nici Lucifer, nici vreo bestie a pădurii, nici măcar o invazie de zombie nu m-ar speria la fel de tare ca țiganii.

| NoChanceForUs a răspuns:

Acum ne-ai aflat slăbiciunile, poți controla masele prin influență. Vroiai deci să stăpânești lumea.Of, nu e bun TPU...

| NoChanceForUs a răspuns:

@MeScorpion : Nu-mi spune că vrei să ne faci cadou de Paște o cutie a Pandorei cu toate chestiile astea! Deci de-aia se teme @fanaticdupatine de iepurele de Paște...

| PhaseMorphXR a răspuns:

Ma tem de faptul ca ma pot teme.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

De orice om aflat in stare de ebrietate si de bolnavii psihic, de ura unui om pe care il iubesc.

| MeScorpion explică:

@NoChanceForUs am un plan mult mai complex...

| MeScorpion explică:

@RoxiiSiAtat toti ne temem de necunoscut. cam asta ar fi temera suprema...

| MeScorpion explică:

@zazu ai si multa dreptate dar gresesti si foarte mult daca reformulezi comentariu cum trebuie iti dau funda.

| MeScorpion explică:

@NoChanceForUs imi place ideea ta cine crezi ca a mai venit cu ideea asta? Cu cine te asemeni tu?

| MeScorpion explică:

@AlWaYsSmYlE dzeu nu se presupune ca trebuie sa fie personajul pozitiv?
De ce te temi de el?

| MeScorpion explică:

@NOname sa stii ca nu ai primit funda de la mine, e nemeritata. happy
Desigur ca cei dragi sunt foarte importanti pentru. fiecare dintre noi dar am primit raspunsuri mai complexe.

| DorelSudoru a răspuns:

De prostie si situati inprevizibile

| Borgir a răspuns:

Ma tem de ceea ce nu stiu despre mine pentru ca atunci cand o sa iasa la iveala va fi ceva nou si pentru mine si orice lucru nou cere timp pentru a ****a fi slefuit.

| Bogdanux a răspuns:

De Dumnezeu.

| elena a răspuns:

Nu de cine ma tem?
Cred, ca am inteles bine intrebarea.

Ma tem, pentru ca sunt o fiinta, gata, oricand sa dispara, asa cum a si aparut...ca o gluma ma tem, pentru ca-mi este frica.

| Zazu a răspuns:

De ipocrizie, un amalgam de superficialitate si minciuna, dar cand gasesti o persoana ipocrita e vai de zilele tale. Exista un factor psihic care ne ajuta sa iesim din temeri.Cand stim ca putem stapani situatia pentru ca avem aturii,cand stim sa ne aparam integritatea putem avea un raspuns la teama. Teama este un factor psihic,nu fizic,se afla undeva in plexul solar impreuna cu fericirea,bunatatea si rautatea,in fine. impreuna cu sentimentele pe care nu le gasim in casutele cerebrale.
Prostia,ipocrizia, fatarnicia sunt caracteristice oamenilor slabi care nu stiu sa stapaneasca o situatie cu logica si ajung sa se exteriorizeze cu ajotorul minciunii si al manipularii.
Sa nu iti fie teama de nimic, daca ai temeri trebuie sa te feresti de oamenii animale sau, sa ii elimini.Doar asa poti trai in nliniste.

| Zazu a răspuns:

Raspuns reeditat!

| Zazu a răspuns:

MeScorpions,nu am nevoie de fundite, dar iti multumesc pentru apreciere si in acelasi timp pentru critici.
Nu cred ca as avea ceva de reformulat, cel putin in momentul de fata(doar cateva greseli de scris pentru ca nu pot reedita).

| 4b a răspuns:

...de tinewinking

| ELLSSA a răspuns:

Ma tem de rautatea oamenilor ce exista, si incerc sa ma feresc de ea cum pot.

| Licuriici a răspuns:

De lumea intunericului!
Si de pierderea persoanelor dragi! broken heart

| ema69 a răspuns:

Hmmm...Cata teama exista! Sti de unde am tras concluzia asta? Rar intrebari care sa mai aiba atatea raspunsuri.

| wendy434 a răspuns:

De notele la mate...si de unele intrebari de pe TPU(sunt adevarte filme horor)si de Dumnezeu

| doroteea a răspuns:

De intunericstraight face. Mai exact sa stau singura in intuneric, pur si simplu ma inspaimanta.sad

| RoxiiSiAtat a răspuns:

De necunoscut

Întrebări similare