| anonim_4396 a întrebat:

Un citat dintr-un film: "Dacă ai ști că azi este ultima seară în care dormi și că mîine nu te vei mai trezi, că vei muri, ai fi mîndru de ceea ce ai realizat în viață pînă acum? Dacă nu, atunci repară greșelile care le-ai făcut pînă mai poți!". Aduceți vă rog argumente pro sau contra despre acest citat.

11 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

N-as fi nici mindru nici altfel.N-as fi decit teapan.

| Skylar a răspuns:

Citatu asta este cumva eliberat de o duduita? Pentru ca suna foarte ilogic...

| Dumnezău a răspuns:

Ca si poti al dracului de bine sa-ti stergi cu buretele toate bufoneriile intr-o noapte in care ti s-a trezit, subit, constiinta!

| MagicSmile7 a răspuns:

Mesajul e cat se poate de nobil, dar personal vorbind, teoretic imi dau seama de greselile ce trebuie reparate, constiinta insa tace, nu simt necesitatea de a schimba ceva. Si daca trecutul nu ma influenteza emotional in unele particularitati, atunci solutia e ca prezentul sa nu devina repetabil.
In cazul dat ar fi prea tarziu, dar...

| AdrianBica a răspuns:

Mersi TPU, ai dovedit inca o data ca orice intrebare are raspuns. Din 100 de raspunsuri unul gandit. Voi minti inguste, puturosi si parveniti de sanul mamei, cine va pus sa aruncati cu replici(jignesc replica) care si asa va jigaresc mintea? Imi sterg contul ca sa fug de prostie.

| Mădă0611 a răspuns:

Http://stirileprotv.ro/......viata.html

Eu pot sa mor linistita, oricum, dupa moarte nu e nimic de regretat, de ce ar fi inainte?

| victorandrei a răspuns:

Si ce mai poti repara de seara pana dimineata? Daca gandesti putin inainte de orice decizie din viata, nu o sa iti para rau dupa aceea, prin urmare nu ai ce sa indrepti.

| AdrianBica a răspuns (pentru victorandrei):

Îi specificat în citat: "Dacă nu,..." Atunci repară greșelile.

| AdrianBica a răspuns (pentru AdrianBica):

(Dacă nu azi ar fi ultima seară.)

| TheSmith a răspuns:

Nu mai dorm si imi repar greselile! Despre ce film este vorba?

| AdrianBica a răspuns (pentru TheSmith):

Cred ca Fight Club sau Gladiator, nu mai tin minte bine.