| WhatheWow a întrebat:

Un test simplu de imaginatie :
Daca ceva, ar privi de pe Luna, istoria Pamintului, in fund, cu cotul pe genunche si barbia-n palma, complet obiectiv, ce credeti ca ar spune despre omenire?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Vecinii au greşit autostrada n drumul lor.

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

"Ce demenţi mişto! De ce nu m-am născut şi eu acolo?"

| harciog a răspuns:

Stiu doar cum, i-ar spune omenirea lui;"Ginditorul"Lunatec.

| Woodenpints91 a răspuns:

Ar clătina dezamăgit din cap şi s-ar duce să-şi desfacă o bere.

| sabin89 a răspuns:

Te referi la istoria incepand cu omul de Cro-Magnon? sau cu cel de Neanderthal?

| WhatheWow explică (pentru sabin89):

Am spus istoria Pamintului!

| sabin89 a răspuns:

Ar vedea o lume debusolata, a carei istorie este strabatuta ca un fir rosu de un sir aproape neintrerupt de confruntari militare. Ar vedea religiile lumii, aparute de nu se stie unde si care au tinut si ele pasul cu istoria. Ar mai vedea comercianti lacomi si agresivi, politicieni corupti, teoreticieni si filosofi incercand sa explice rostul vietii... Dar cred ca pana la urma ar saluta existenta acestui site, intelegand ca am gasit si noi in sfarsit o modalitate de a ne intelege unii pe altii si a lucra in unitate pentru a crea o lume mai buna si mai dreapta.

| andrei a răspuns:

N-ar crede nimic. Sunt si alte specii care fac bube si mai mari.

| Duucu a răspuns:

Si-ar inneca amarul in alcool.

| angelicsin a răspuns:

Printre atatea motive frumoase pentru care puteti sa le aveti pentru a traii, gasiti cele mai stupide pentru care sa muriti. tragic

| master77 a răspuns:

Ar rade ca disperatul pentru ca totul se invarte intr-un cerc vicios...

| Krystynica a răspuns:

Animale primitive izolate pe o planeta minuscula in univers care se lupta intre ele pentru teritorii, resurse si putere fara sa isi uneasca fortele pentru a explora universul infinit.

| nibiru901 a răspuns:

Ar spune ca a pierdut timpul uitandu-se la o civilizatie care exista de relativ, putin timp si a putut sa faca atata rau. De exemplu dinozauri, dinozauri au existat timp de 65 de MILIOANE DE ANI, milioane nu mii! noi doar de
200 000 de ani, si am distrus planeta.