| anonim_4396 a întrebat:

Un vechi proverb spune ca: "Cel ce nu cunoaste frica nu poate avea curaj" Care sunt cele mai mari temeri\fobii ale voastre?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi e frica de un viitor in Romania...

29 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De cutremur. Sunt terorizata. Cand e cutremur, pur si simplu intepenesc de groaza.

nony
| nony a răspuns:

Mi-e frica de mine.worried

| juniper a răspuns:

Intunericul, paianjenii, insectele, fantomele, mortii si alte fobii pe care inca nu le stiu

| lia a răspuns:

De persoanele pe care le consideri prieteni si-ti dovedesc contrariulhappy

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

De cutremure si spatii ingustebig grin

| Nastia a răspuns:

Mi-e frica de intuneric, insecte, singuratate si dezamagire,...

| snepy a răspuns:

Mi-e frica de Romania

| zuzumic a răspuns:

De moarte... 1 ma inspaimanta cuvantul "eternitate" ca se zice ca voi ajunge in rai sa un iad pentru eternitate... 2 ma inspaimanta gandul ca voi avea o moarte durereroasa adica sa mor din cauza unui incendiu sa fiu vie si sa ard... sau sa ma bata cineva si sa agonizez vreo 3 pre cu organele sfartecate. sau chesti denastea... scarbos... dar as prefera sa mor in somn

| pepenerosu a răspuns:

Mi-e frica de insecte, de sobolani, de moarte, durere...de singuratate...de a nu fi iubita..si mai multe, dar acum nu-mi vin in minte.happy o zi buna!

| inna a răspuns:

De moartehee hee

| thehope a răspuns:

De intuneric si de singuratate...

luciana
| luciana a răspuns:

Mi-e teama ca intr-o buna zi, am sa-l gasesc dimineata, pe tata -fara suflare, nu stiu cum voi face, cum ma voi comporta... Sigur ca sunt stapana pe mine, dar oare atunci, ma voi putea controla, voi sti in clipe tulburi,- sa imi inving spaima, sa fiu lucida, ce proioritati sa am? Am pusa bine, o lista pentru la "o adica ", dar temerea este oarecum in inima mea, instalata, deja..., Lucien.

| yoannah a răspuns:

Nu cred ca am o "fobie" anume...
Si știu k o sa sune stupid...
Dar mi-e frica de casele bântuitebig grin
Chiar dacă ma fascinează în același timp:X
big grinbig grin

| albastrel a răspuns:

Pai imi este frica de D-zeu si de moarte... in rest... nu-mi este frica de nici o miscatoarehee hee

| 1968 a răspuns:

De ce ne asteapta in viitorul apropiat.

| ViVi a răspuns:

De intuneric si de insecte tongue
urasc intunericu si urasc paianjenii laughing

| Haydee a răspuns:

Arahnofobieworried Urasc paianjeniisad
@ady, nu se numeau urechiushe? eu sunt din ardeal si poate pronunt altfellaughing

De Dumnezeu tuturor le e frica...sau nu? Mie DAbig grin

| bluerose a răspuns:

Mie mi-e frica de serpi.

| Viuvi a răspuns:

De inaltime si de batranete - singuratate ...se pune si frica de Dumnezeu?!

| adinescu a răspuns:

de urechelnite imi e frica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fara sa doresc sa te supar iti spun ca intrebarea asta a mai fost pusa de vreo 5 ori. Oricum iti raspund: cancer.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aishwarya_Rai... mi-e frica de singuratate cum a spus si good_girl_gone_bad. Scuza-ma furni dar eu abia mi-am facut cont si sincer nu cunosc istoricul intrebarilor adresate pe TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cainii, si paianjenii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se pare ca sunt singurul care nu are fruca de nimic...
evictoras@yahoo.com

| bruno9432 a răspuns:

Mi-e frica de moarte...

| Alecรsutรa a răspuns:

Buna! Fobiile mele st :
serpi, paianjenii, soparlele, etc.
Ale tale?!
kiss

| diddy_2463 a răspuns:

De inaltimi si de intuneric.

| dianna_5276 a răspuns:

Si mie mi-e frica de mine, si mi-e frica rau! sad

| evictoras a răspuns:

Am incercat de mic sa imi inving frica si ce pot spune este ca nu ajuta la nimic...totul are o logica pe lumea asta.In primele 2-3 zile m-am simtit invincibil, prietenii mei isi doresc sa fie ca mine dar nu le doresc acest lucru.Am ajuns sa merg in cautarea fricii dar acest lucru este si mai greu de facut. Poate vi se pare fascinant dar nu mai are nici un amuzament ca macar atunci cand treci pe langa un gard si latra un caine sau cand cineva incearca sa te ia prin surprindere sa nu tresari deloc.Nu va doresc acest lucru si voua.Se spune ca cel care nu are frica este nebun... Din ce am scris mai sus credeti asta despre mine? Puteti sa raspundeti la evictoras@yahoo.com. Va astept pe mail sau pe messenger, alegerea voastra.