| dragos9234 a întrebat:

Universul poate fi considerat viu? Exista o constiinta universala?

9 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Daca accepti ca exista campul akashic, poti accepta ca el e un fel de constiinta universala.

| michael5813 a răspuns:

Hmmm...raspuns imposibil de dat! daca am fi stiut asta, probabil ca omenirea era mult mai departe... se pot face doar presupuneri dar consider ca si acestea ar fi de-a dreptul puerile.

| Mădă0611 a răspuns:

Viu e, constiinta universala - ciuciu laughing

| WhatheWow a răspuns:

Viu nu, insa plin de viata, da!
Exista cu siguranta o constiinta universala de moment ce caramizile vietii sint aceleasi insa e intr-o stare de inconstienta profunda de cind am inventat zeii!

| Elizabethe a răspuns:

Noi dam viata universului!

| Obsolete a răspuns:

Tu ce crezi daca dumenezeu e peste tot si el a facut tot ce ne e de folos? Probabil raspunsul asta il stiai si tu.

| dragos9234 explică (pentru Obsolete):

Decat sa imi dai raspunsuri de **** mai bine nu raspunzi.

| Vamvu_Florian_1999 a răspuns:

Da prostia daca nu nu e posibil sa raspunziwinking FUNDA plz happy

| dragos9234 explică (pentru Vamvu_Florian_1999):

Pe ce motiv sa iti dau funda?