| Megas a întrebat:

V-ati dori ca, china sa devina prima economie a lumii? cum va imaginati lumea condusa de chinezi?
personal eu ii prefer pe americani big grin
voi?

Răspuns Câştigător
| Bunny a răspuns:

Nu ar fi mai bine sa fie toate popoarele egale?
Toti prefera americanii.De ce? Credeti ca tot ce vedeti la tv e adevarat? Ca totul e frumos si America inseamna doar Hollywood si o vrajeala cu Osama bin Laden?:)).
Rusia e o putere mult mai mare, si pe partea mai ne-zisa cu operatiunile secrete si agentii, rusii sunt cu mult peste americani.
Chinezii intr'adevar se ridica si muncesc mult (ca generalitate a poporului) si au si ei armele lor, dar mai trebuie sa li se si permita.
Nu putem generaliza pentru o tara.Peste tot sunt oameni si oameni. Razboaie au existat si or sa existe mereu. Unde zici ca e un popor muncitor, fii sigur ca au si ei exceptii. Orice tara ar conduce lumea, o conduc tot cei din umbra si nu nea Gheorghe din sat.Nu o sa fie niciodata generalitatea dusa la oamenii de rand.
Sunt lucruri care nimeni nu le stie si noi nici nu ni le'am imagina. Cum am mai zis, mai bine sa fie toata lumea la fel, si toate tarile in egala masura cu ceea ce se ocupa fiecare.
@kongeriket Chinezii jupuie animalele de vii.Si aici ar fi vorba de o generalitate. http://www.ptroa.co.il/petition/index.php
Ca sa faci referire la majoritate niciodata nu o sa fie in mod egal. Peste tot au fost manipulari si distrugeri, fie interne sau externe.

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eu sincer i-aş prefera pe chinezi. Ei până acum nu au mutilat oameni în războaie şi nici nu au tras ţepe, în vreme ce Unchiul Sam a făcut-o de nenumărate ori.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Bunny: Cine ţi-a spus că dau mai mult de o ceapă degerată pe nişte potăi infecte?!
Între oamenii mutilaţi de către americani şi nişte potăi inutile mutilate de câini, prefer să iau apărarea oamenilor. Nu ştiu de ce dar s-ar putea să fie mai folositori decât nişte împuţiciuni de câini, ok?

| carpediem a răspuns:

Eu prefer pe Vlad Tepes!

| Megas explică:

De acord cu Bunnywinking
daca as avea o putere sa fiu in locul americanilor as bombarda china cu cateva zeci de torpile nucleare :evil: asa! sa se mai potoleasca ca au ajuns prea multi, pana si sobolanii sunt invidiosi pe rata lor de inmultire!
apoi india laughing

| LifeInColors a răspuns:

Nu prea imi imaginez lumea condusa de chinezilaughing si eu ii prefer pe americani. Nu stiu dc, dar asociez chinezii cu un popor ciudat care mananca ciudateniilaughing