| SaveTheNature a întrebat:

Va doriti sa emigrati din Romania?
Daca da in ce tara? Si de ce alegeti acea tara?

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Nu ma asteptam sa mai fie cineva care sa zica ca ar ramane in Romania. Ma bucur ca nu sunt singura care gandeste asta. Sa zicem ca sunt printre putinele persoane care considera ca se poate face treaba si aici. Insa daca ar fi sa plec undeva, cred ca m-as duce undeva intr-un satuc din tarile nordice, asta la batranete.

21 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

Normal că-mi doresc. Dacă o să am oportunitatea, o să plec fără să mă uit înapoi.
Unde m-aş duce? Nu sunt sigură încă, dar clar că tot în Europa. Poate în Germania sau Austria, acolo calitatea vieţii e mult superioară altor ţări.

| mgtow a răspuns:

Eu vreau sa emigrez IN Romania. Am sanse sa devin ceea ce-mi doresc in tara mea si in strainatate nu am nici-o posibilitate (tinand cont ca am legaturi din partea parintilor care ma vor ajuta).

| shadovv a răspuns:

Nu stiu in ce tara si de ce dar stiu ca tot in Romania as traii.

| Woodenpints91 a răspuns:

Nu am de ce să emigrez. Mă simt foarte bine şi aici. Dacă vrei să dai dovadă de inteligenţă şi profesionalism, te poţi descurca foarte bine şi în românia, nu trebuie să emigrezi în altă ţară unde totul e mai uşor.

| Holocaust a răspuns:

Cred că aş alege Marea Britanie.De ce Marea Britanie?
E o ţară faină, din multe puncte de vedere.Mereu mi-a plăcut, plus că e cu mult superioară României, zic eu...

| MortemAeternum a răspuns:

O sa emigrez in Germania, dupa ce termin facultatea si fac putina experienta aici. O sa ma adapez mai bine acolo, am auzit ca sunt putini mai "reci" oamenii de acolo, iar eu sunt de "gheata" deci va fi perfect pentru mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yes.in heaven.because,is peace.and silence.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astept chemarea strabunilor.

| bloodyhell a răspuns:

Da normal imi voi cumpara o rulota sau motor si voi pleca prin lume si cand am vazut tarile ce as vrea sa le vizitez ma mut in irlanda pentru ca e tara mea preferata.

| 220V a răspuns (pentru bloodyhell):

Haide sa ne mutam amandoi in irlanda, vrei?

| bloodyhell a răspuns (pentru 220V):

Am sa vin sa te iau cu rulota mea (sau cu motorul meu) big grin

| 220V a răspuns (pentru bloodyhell):

Cu ce vrei tu, cu motorul ar fi palpitant, dar cu rulota ar fi mai comod, oricum vin cu ce vrei tu, asta daca ma iei

| 220V a răspuns (pentru bloodyhell):

O sa ma iei, nu?;happy

| bloodyhell a răspuns (pentru 220V):

Da doar sa-mi dai adresawinking

| bloodyhell a răspuns (pentru 220V):

Da doar sa-mi dai adresawinking da sa-mi spui unde vrei sa locuiesti in irlanda

| 220V a răspuns (pentru bloodyhell):

Ti-o dau numai sa vorbesti serios, ca daca ar fi dupa mine, acum as pleca

| 220V a răspuns (pentru bloodyhell):

In canale o sa locuiesc, ca alt undeva nu am unde, dar macar stiu ca o sa fiu in irlandalaughing

| bloodyhell a răspuns (pentru 220V):

Daca vin cu rulota stau in ea daca vin cu motorul o sa fim vecini de canal laughingwinking

| 220V a răspuns (pentru bloodyhell):

Pai vi cu amandoua, eu merg cu rulota si tu cu motorul, ca eu n-am permis de motor si le rezolvam pe toate

| maite13 a răspuns:

Nu,desi as vrea cateva excursii prin India, Mexico, SUA.happy

| mollydolly a răspuns:

Undeva langa ocean )