| AvalohAlyn a întrebat:

In cazul unui cutremur daca te adapostesti sub grinda e bine?
Si va e frica de un posibil mare cutremur? Nu a mai fost de mult in Romania si astia au zis ca e posibil sa fie in viitorul apropiat sau putin mai indepartat.

1 răspuns:
| WhatABeautifulDay a răspuns:

Sunt tot atatea sanse sa urmeze unul mare pe cat de mari sanse sa nu vina niciunul de intensitate mare. Nu citeste nimeni in viitor. Se pot face estimari dar nimeni nu poate stii 100%.

Da, e bine sa te adapostesti sub grinda de rezistenta sau sub o masa. Ai grija unde sunt amplasate obiecte masive precum dulapuri & tablouri (sau alte decoratiuni de perete) care ar putea sa cada peste tine in timpul unui seism.