| DorelSudoru a întrebat:

Va supara realitatea? De ce tot visati la ceva ce nu puteti avea?

20 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Crezi ca, daca tot e ceva ce nu poti evita, mai conteaza daca te supara sau nu.De ce visam? Ptr ca NeDoaren1DeTotCeEsteinJurulNostru.

| cristi202 a răspuns:

Cindva ma supara realitatea. Dar acum nu ma mai supara. Am descoperit intre timp ca poate fi nespus mai rau decit e acum, si ma multumesc cu ceea ce am. Desigur ca am ca orice om visuri, dar sunt realizabile, si traiesc totusi cu picioarele pe pamint, ma multumesc cu ceea ce am. Chiar daca realitatea e dura uneori.

| Flav a răspuns:

Da, ma tot rog sa-mi mai iasa un c*i si nimic! La naiba!

| NoChanceForUs a răspuns:

Nu mă supără realitatea, pentru că o fac așa cum vreau eu.
Păi e în natura umană să spere la ceva ce nu poate avea, acest lucru împingându-l să meargă mai departe și să își creeze un scop.

| DianaScorpio a răspuns:

Realitatea este dura si trebuie acceptata asa cum este, indiferent ca ne supara sau nu. De ce toti visam la ceva ce nu putem avea? Pentru ca sta in natura omului sa faca asta.

| Malphas a răspuns:

Nu mă supără realitatea, pentru că trăiesc în realitatea mea. Şi important e drumul, nu destinaţia. Dacă oamenii nu ar mai avea visuri, nu ar mai avea de ce să trăiască.

| Laminin a răspuns:

Hey! Pe mine nu ma supara realitatea. Incerc sa o accept asa cum e. Visez lucruri si realizabile si care nu se pot realiza. Dar mai visez ca si acele lucruri care nu se pot realiza, poate se vor realiza candva. Ciudat, nu? happy

| Ervin a răspuns:

Ce nu poţi avea, aia vrei. nu-i clar?

| cipp94 a răspuns:

Visam pentru ca intotdeauna exista speranta.
Nu exista ceva ce nu poti avea, poti avea orice, poti lupta si pentru cel mai indepartat vis.

| birdie14 a răspuns:

Buna.Da,uneori realiatatea este cruda...Intr-adevar sunt momente in care visez la ceea ce nu am,in speranta ca poate intr-o zi acele chestii vor deveni realitate, dar cu timpul m-am impacat cu idea ca visele nu devin realitate, sau majoritatea nu se implinesc.Sincera sa fiu,eu sunt impacata cu viata,desi am o varsta destul de frageda,si nu am facut multe lucruri in viata, eu traiesc doar cu o chestie in minte si dupa ea ma ghidez si i-au fel de fel de decizii, si acea este:"Oricum o sa murim"laughing
Bafta.

| iza4ever a răspuns:

Uneori ma supara, dar trec peste. Pai ne visam in locuri sau visam la lucruri pe care nu le putem avea pentru ca de obicei omul este o fire mai visatoare...de obicei. Si in momentul cand visezi la ceva frumos te afli intr-un fel de lume a ta si te simti bine. De exemplu ai putea sa fie la scoala, si sa te scoata profesorul la tablam, si deodata sa incepi sa zambesti chiar daca nu zambesti in legatura cu intrebarea sau exercitiul dat. Si e posibil ca ceilalti sa se intrebe de ce zambesti asa deodata si ce te-a facut sa zambesti. ( sa fi scos la tabla nu e chiar cel mai frumos lucru ) Dar zambesti pentru ca intr-un fel pentru cateva secunde te-ai distantat de realitate si esti in locul unde crezi tu ca te simti cel mai bine. Oricum chiar daca realitatea ne supara trebuie sa ne obisnuim cu ea si sa fim bucurosi cu ce avem pentru ca daca nu avem grija e posibil sa pierdem ce ne e cel mai drag.

| FunKyPunKyGirl a răspuns:

Cateodata ne supara realitatea sau adevarul dar noi mintind negam acest lucru si speram ca poate candva realitatea sau adevarul vor fi schimbate.si visam la ceva ce nu putem avea sperand ca intr-o zi visele noastre vor deveni realitate.se numeste optimism.Ce este optimismul? Este furia de a susţine că totul e bine, când îţi merge rău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma supara doar faptul ca unora nu le place piesa asta;)
http://www.youtube.com/watch?v=98I85ceICRM

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!

Deși întrebarea este veche,o să răspund!

Sunt unii oamenii care dacă citesc întrebarea ta se descurajează.De unde știi tu că nu putem avea cea ce visăm? Asta nu înseamnă că ne supără realitate,când visezi să ai o păpușă care nu a apărut pe piață,nu înseamnă că te supără realitate, este o întrebare de copil mic.

Eu visez la ceva ce cred că nu o să am, dar de unde să știu dacă o să îl am sau nu? Ești penibil. Gândește-te la întrebarea ta tâmpită și cerele scuze celor care i-ai făcut să își piardă încrederea.Chiar vreau să încerc să îți deschid ochii, dar pare imposibil, baftă.

| DorelSudoru explică (pentru anonim_4396):

Huh? Speranta moare ultima dar ea te si omoara

| RoseOfTheFire a răspuns:

Da cateodata ma supara dar sunt constienta ca trebuie sa ne multumim cu ce avem pentru ca putem ramane si fara ce avem la un moment dat si e mai rau

| Bijou a răspuns:

De unde stii ca nu poti avea? Ai incercat sa obtii si nu ai reusit? Ai facut ceva ca sa iti duci visul la indeplinire?

Răspuns utilizator avertizat
| Lio a răspuns:

Interesanta intrebare : ),cu totii avem dreptul sa speram,sa visam ca intr-o buna zi vom avea ceea ce ne-am dorit,sau,ca poate vom realiza "imposibilul",dar nu toate visele devin realitate,majoritatea ne sunt spulberate,sau chiar uitate.
Dar toate aste sunt specifice omului, niciodata nu este multumit cu ceea ce are, iar adjectivul "egoist" i se potriveste de minune.

| chucks a răspuns:

Nu, nu mă supără! păi visezi cel mai mult: un lucru de care esti dependent. o persoană de care esti dependent.sau de ceea ce ție frică. ceea ce vrei. și nu poți obține. sau doar în timp!happy