| Adyspeed a întrebat:

vi s-a intamplat sa vedeti fenomene bizare ca presupuse ozn? eu am vazut o luminita de curand a mers cam 10 metri cum vedeam eu ( aproximativ 1, 5 km ) apoi s-a oprit cam 5 minute si dupa s-a facut luminita mai pyternica dar nu foarte rau si s-a dus spre cer cu o viteza mai mare zic eu ca o racheta de la nasa. ce putea fi oare?

Răspuns Câştigător
| Andeuta a răspuns:

Probabil ai vazut un satelit, sau balon meteo dar si sunt si aparate care mai urmaresc activitatea trimise de securitate. Am vazut si eu intr-o seara si m-am documentat in cazul meu era un satelit.big grin

8 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Descrierea este incorectă oricum!
Dacă tu nu știi, ce ai văzut, eu de unde să știu, ce ai văzut tu!

| Shammal a răspuns:

Am vazut un punct undeva pe cer care s-a miscat brusc spre linia orizontului si a disparut din vederea mea - eu l-am catalogat ca ozn, am intrebat in gand, in acel moment, de unde sunt si raspunsul primit a fost Arcturus

| Lizzu a răspuns:

Buna happy
Eu una nu am avut ocazia asta in realitate, doar la tv sau filmulete.dar tot ce se poate.E posibil sa fie si de la cine stie ce altceva, dar in acelasi timp se poate sa fi fost ceva la care tu te gandesti.
Dar nu ai specificat unde era luminita. pe cer? la inaltime?

| dragos9234 a răspuns:

"apoi s-a oprit cam 5 minute si dupa s-a facut luminita mai pyternica dar nu foarte rau si s-a dus spre cer cu o viteza mai mare zic eu ca o racheta de la nasa. ""
aici ai bagat de la tine.

In realitate ai vazut ssi

| RadXx a răspuns:

Aaaa probabil ce ai vazut sunt "resturi"dintr-un asteroid fiindca nu de curand am vazut pe un program ceva asemanator ca la tine deci dupa parerea mea cred ca sunt resturi(reziduri)de la un asteroid ce a intrat in atmosfera si s-a distrus ori a fost distrus...

| alexcs123 a răspuns:

Eu am vazut noaptea la tara o luminita din care a mai aparut una si au mers putin si au disparut.Si am mai vazut tot la tara un avion si in jurul lui se tot rotea ceva alb care a disparut.

| Mony_Nelly_1995 a răspuns:

In mod sigur era un avion.parerea mea e ca daca extraterestrii voiau sa ne viziteze o faceau de mult!

| NightBadDreams a răspuns:

Nu e mare chestie si mie mi s-a intamplat la fel laughing)) probabil era un satelit ceva... sau ai avut noroc si ai vazut o cometa happy