| danycosty a întrebat:

Vi s-a parut vreodata ca visele sunt incredibile? De exemplu mie mi s-a stricat camera telefonului mobil si am visat aseara ca functiona.Cand am testat azi de dimineata INCREDIBIL chiar mergea:-o.Va asigur ca nu stiam ca e functionabila.Sau de multe ori visez lucruri care nu le stiam.

11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da,de multe ori, Dumnezeu mi-a dat vise care s-au implinit. Unele chiar a doua zi.

| CoquineNoire a răspuns:

Incredibil, mi s-a facut pielea de gaina!

| mgtow a răspuns:

Si mie mi s-au intamplat lucruri asemanatoare, ma gandeam ca aveam nevoie de bani ca sa imi cumpar un componest pentru consola ps3 si eram concentrat pana cand mi-au iesit banii deodata. Gandirea pozitiva atrage dorintele si se indeplinesc.

| Laura a răspuns:

Așa, și? E doar o coincidență. Și eu am visat aseară că eram într-un joc video și brusc am ieșit și m-am dus la cinema unde era un concert Luna Amară cu 250 lei biletul, mă grăbeam să prind concertul, am ajuns și ei cântau o melodie gen Trooper amestecat cu Negură Bunget și m-am întâlnit acolo cu profa de geografie care mi-a zis o melodie mișto cu B sau S. Asta nu înseamnă că o să se și întâmple.

| AnnaDee a răspuns:

Si mie se intampla, bun venit in lumea mea! Azi noapte mi-am visat casa visurilor! laughing

| Karizma a răspuns:

Visele sunt cele mai frumoase din aceata viata.Atunci cand visez,parca sunt in alta lume.Pot sa o fac cum vreau eu,pot visa nicorni sau balauri. Uneori pot fii incredibile visele dar daca iti imaginezi ca viata de a doua zi poate fi asa cum o vrei tu, cine stie, pot deveni reale cu toata voinata
big hug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat sa visez nota de la teza. Nici nu mi-a venit sa cred cand mi-a zis profu` nota si era cea pe care am visat-o.laughing
Uneori visele sunt niste semne...thinking

Dar nu cred in vise decat in cele care imi par mai realistehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In vis ne este data imaginea subconstientului, la ce ne gandim sau ce ne dorim. Si nu sunt semne, daca vrei ceva cu adevarat o sa se intample.

| Lɑяisɑ a răspuns:

Si eu la fel.Am avut probleme cu laptopul, mi se inchisese automat.Am vrut sa ii dau drumu si nu se deschidea,avea si bateria bagata dar nimic, am mai stat o ora 2, 3 nu se deschidea.Maine eram pregatita sa merg cu el la reparat.M-am culcat si am visat ca mergea.Cand m-am trezit chiar mi s-a deschis. MIRACOLlaughing

| ShadowSKQ90 a răspuns:

Crec ca ai visat ca s-a stricat laughing

| andreutzaRBD a răspuns:

Da si mie uneori vizez dar dimineata nu mai im amntesc dar parc ain ceata mai vad ceva dar in acea zii totul mi se pare ca s amai petrecut si imediat imi amintesc visul si ca visul meu e xact ca aceasta zii ca un fel de dejavu1 ciudat pentru siam tot ca se a intampla in acea zi sau chiar o saptaman sau int-o zii mi-am pierdut telefonul in camera si nu l-am gasei si se descarcase si am raspurnat si patul si nimic dar am visat unde era si dimineata asa era sub dulap? plus ca in anumite visuri visez ca fac poze cu telefonul si intr=o zi m-am uitat detel si erau poze facute prin casa? de mien dar cum?