| Vizitiul a întrebat:

Vicii si viciosi. A nu avea niciun viciu, n-o fi oare cel mai vicios lucru?

19 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

N-o fi, dragă, dar ideea în sine e mișto. Foarte abstractă.

| EmaS a răspuns:

Ar fi o virtute.

| harciog a răspuns:

Indiferent cum ai lua-o, mintea umana este dominata de o anumita directie mai mult sau mai putin daunatoare fata de un anumit "sistem de referinta".Eu am viciul miscarii.Nu am stare si trebuie sa fac ceva mereu,cind nu dorm.(asa ca la femei le recomand intodeauna comprese la ele,cind este vorba de cite o intilnire)Ce vreau sa spun este ca este pina si asa ceva daunator pentru ca imi rapeste o multime de timp,timp in care, dupa unii casnici, as putea rezolva multe chestii casnice si au dreptate dar daca asta este firea mea ce naibii sa fac? Fiecare cu demonii lui.

| NoChanceForUs a răspuns:

Asta e doar ca să fie o întrebare,nu?
De acord cu Ema, aici, ar fi un lucru vicios doar pentru vicioși.

| Vizitiul explică (pentru NoChanceForUs):

Asta-i pentru ca am dreptul sa adresez intrebari.

| DorelSudoru a răspuns:

Nu exista oameni fara viciilaughingar trebui sa stii asta

| Chris a răspuns:

Nu, pentru ca nu e un scop.

| DanDannn a răspuns:

E un paradoxwinking

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy dar oare exista om fara vicii? nu cred, indiferent de inteligenta fiecarui, tot trebuie sa aiba un viciu, fie bun, fie rau e tot viciu...

| TheFreak a răspuns:

Poți numi simpla acțiune de a respira "un viciu"?

| Vizitiul explică (pentru TheFreak):

De fapt, nu-i tocmai o actiune simpla, in fond. Nu!

| TheFreak a răspuns (pentru Vizitiul):

Deci spui că acțiunile simple nu sunt vicii?

| Vizitiul explică (pentru TheFreak):

Nu, nu am zis asta. Tu ai luat-o asa. Viciile nu tin de felul actiunii.

| TheFreak a răspuns (pentru Vizitiul):

Fie cum spui tu.

| Originalone a răspuns:

Nu exista oameni fara vicii.
Doar ce suntem exemple pentru ceilalti.

| NoName2105 a răspuns:

O_o deci cum? laughing

| TestPetrut a răspuns:

Nu stiu

| GrizzlyRO a răspuns:

Si totus, o intrebare buna

| adi_9709 a răspuns:

Nam inteles nimic!