| Inferno a întrebat:

Violenta naste violenta.
Bunatatea naste bunatate?
Adevarat sau fals

Răspuns Câştigător
| freakazoid a răspuns:

Fals, un om bun tinde sa fie bun indiferent de ce i se arunca, face parte din mentalitatea de om servil, dupa cum zice Nietzsche nu exista bun sau rau, doar mentalitate de sclav si mentalitate de stapan, ghici cine e omul "bun"!

16 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Doar niste vorbe.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Fals. Ambele.
Cele mai pacifiste și fericite state de pe planetă - Suedia, Norvegia, Finlanda, Danemarca și dominionul Groenlanda - s-au născut din violență. Vikingii erau orice numai pacifiști nu.
A doua afirmație este de asemenea falsă fundamental. A fi de treabă cu toată lumea atrage după sine o uriașă posibilitate de a fi luat de prost, nicidecum de a ți se răspunde cu reciprocitate.

Numai bine.

| EmaS a răspuns:

In cea mai mare parte este adevarat.

| Vizitiul a răspuns:

O femeie respectabila naste un plod respectabil. O femeie nerespectabila naste un plod nerespectabil. Oare chiar asa sa fie? E-n toate felurile, dar nu intr-un anume fel.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ce semeni aia culegi. Dar in viata lucrurile nu decurg neaparat asa cum iti imaginezi tu.

| shadovv a răspuns:

Intrebarea este prea generalizata. Oamenii sunt diferiti. Este imposibil sa aproximezi spusele de mai sus.

| BlueDog a răspuns:

Depinde pe cine intalnesti.

| SaveTheNature a răspuns:

Capul plecat palosul nu-l taiebig grin

| seen a răspuns:

Violenta naste violenta- adevarat
Bunatatea naste bunatate - Incert

Ps nu degeaba exista proverbul pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti

| AndradaMrrr a răspuns:

Adevarat happy

Daca esti bun cu cineva, va fi si el cu tinewinking

| MoNsTeR a răspuns:

thinking cred ca da dar nu tot timpul din partea persoanelor carora le faci bine ci din partea altor persoane pentru ca de multe ori sti cum se spune "Facerea de bine este f****e de mama!"

| mabo a răspuns:

In proportie de 60-70% in cazul meu. funda pls?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa ar trebui sa fie.Din pacate, de multe ori cind dai dovada de prea multa bunatate, ai parte de fff multa violenta.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Violenta naste violenta adevarat
Bunatatea naste bunatate adevarat in proportie de 50 la suta uni te iau de fraier daca esti bun cu ei

| atentat a răspuns:

Adevarat

| Yulyssa a răspuns:

Adevarat happy