| B3belusha a întrebat:

Voi acordati mai mult timp lucrurilor care par a fi imposibile?

Răspuns Câştigător
| DolcE_7446 a răspuns:

Orice lucru in viata are o rezolvare, mai usoara sau mai dificila, depinde de la caz la caz.
De obicei ceea ce ni se pare a fi imposibil de rezolvat ne/ma ambitioneaza sa obtin ceea ce pare greu de obtinut...Cu cat nu gasesti rezolvare in acea problema, cu atat iti doresti sa dai tot ce ai mai bun, pentru a reusi imposibilul!
Cel putin in cazul meu!

9 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Orice lucru realizabil este si posibil. Acord timp doar lucrurilor realizabile.

| Razvan a răspuns:

Da.Am o manie in a citi totul despre Perpetum Mobile.Ma fascineaza subiectul.Imposibilul e evident.Si totusi candva va fi invetat.Sunt sigurawinking

| mgtow a răspuns:

Pt mine ce e imposibil ramane dat la o parte si caut alternativa de a continua drumul inaintewinking

| Romancutza a răspuns:

Eu da.

| DonAnonymius a răspuns:

In general nu.Cand vad ca nu imi iese ceva si am incercat de foarte multe ori ma las batut. Dar depinde si de situatie, de importanta "imposibilului".

| Aiicha a răspuns:

Cred ca acord mai mult timp decat este necesar.Asta e. sunt o visatoare nu am leac!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar tu ai spus. "Par a fi imposibile". Dar nu sunt. Orice este posibil, depinde de noi cat ne mult ne motivam sa facem acel lucru.

| marian59 a răspuns:

Depinde. da un exemplu.de obicei nu

| axxyloveyou a răspuns:

Eu una nu cred ca exista lucruri care sa fie imposibile...depinde la ce anume te referi.eu nu acord prea mult timp acestor lucruri imposibile cum le spui tu.doar daca acel lucru imposibil e foarte important.happy